شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 12:59 منتشر شده در مورخ: 1397/08/14 شناسه خبر: 1425525
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان همدان مطرح کرد؛
اختصاص اعتبار به پروژه جمع‌آوری پساب فاضلاب روستاهای هدف گردشگری مریانج
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان همدان گفت: یک‌میلیارد و 700 میلیون تومان اعتبار به پروژه جمع‌آوری پساب فاضلاب از مریانج به سمت روستاهای هدف گردشگری در فاز نخست تعلق گرفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از نافع، کمال حسنی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مشکلات شرکت آبفار در فصل گرم سال، کمبود نزولات جوی و خشکسالی‌های افزایش می‌یابد، اظهار کرد: تابستان بسیار بحرانی را سپری کردیم و با تلاش همکاران و همراهی دهیاران و کنترل مصرف آب، بحران را پشت سرگذاشتیم.

وی آبرسانی به روستاهای بخش مرکزی در راستای اجرای این طرح را عنوان کرد و گفت: شرکت آب و فاضلاب روستایی، با اجرای 10 کیلومتر خط انتقال، آب شرب روستای ورکانه را از منطقه کلاه قاضی تأمین کرد.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان همدان با تأکید بر اینکه به منظور تأمین آب شرب روستایی حدود 4 کیلومتر لوله 160 تأمین شده است، بیان کرد: عملیات اجرایی طی هفته آینده آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به کمبود آب شرب ساکنان روستای شمس‌آباد و تنظیم قراردادی به منظور بهسازی و لایروبی چشمه‌ها، افزود: تأمین آب شرب روستای علی‌آباد ورکانه نیز با حفر یک حلقه چاه در بالادست روستا با بهسازی و انتقال آب چاه مذکور به داخل روستا صورت گرفت.

حسنی در ادامه پروژه آبرسانی به روستای باغچه را برشمرد و تصریح کرد: روستای باغچه از روستاهای فاقد تأسیسات بوده که با اختصاص 450 میلیون تومان اعتبار، فاز نخست آبرسانی آن به اتمام رسیده است.

وی روستای قرخلر را از دیگر روستاهای دارای مشکل تأمین آب شرب برشمرد و ادامه داد: امسال با حفر یک حلقه چاه مکانیکی به عمق 130 متر، ایجاد خط انتقال در این روستا عملیاتی شد و خط برق نیز در حال اجراست که طی 20 روز آینده به طور کامل اجرایی می‌شود.

مدیر امورآب و فاضلاب روستایی شهرستان همدان در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به فرسودگی شبکه‌های آبرسانی در روستای تفریجان و در راستای حل این مشکل، حدود 16 کیلومتر شبکه با اعتبار بالغ بر یک‌میلیارد تومان در حال تعریف است.

وی در ادامه گزارش عملکرد این شرکت در حوزه ایجاد شبکه جمع‌آوری فاضلاب در روستاهای بخش مرکزی را عنوان کرد و یادآور شد: روستاهای سولان، توئیجین، مویجین و برفجین از روستاهای هدف گردشگری هستند و شرکت آبفار فاز نخست جمع‌آوری پساب فاضلاب از مریانج به سمت روستاهای هدف گردشگری را شروع کرده است.

حسنی اظهار کرد: در حال حاضر یک‌میلیارد و 700 میلیون تومان اعتبار به پروژه جمع‌آوری پساب فاضلاب از مریانج به سمت روستاهای هدف گردشگری در فاز نخست تعلق گرفته است.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1425525
ارسال نظر
نظرات