شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 16:34 منتشر شده در مورخ: 1397/08/14 شناسه خبر: 1425534
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان :
وقف ۱۳۵ ملک از ابتدای سال جاری تا کنون در استان
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان گفت : کرمان استانی مذهبی و تاریخی در بحث وقف بوده است و از ابتدای امسال در سطح استان ۱۳۵ ملک وقف شده است که نشان از روحیه خیرخواهی و نوع‌دوستی مردم کرمان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان ؛ حجت‌الاسلام و المسلمین اسماعیل مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان تدینی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان اظهار داشت: هفته وقف از فردا آغاز و تا پنجشنبه هفته آینده ادامه دارد و نخستین واقف پیامبر گرامی اسلام(ص) بودند .

وی افزود : خدمات و برکات وقف باید در جامعه اطلاع‌رسانی شود تا مردم از این نعمت الهی مطلع باشند و برنامه هایی در این هفته برگزار می شوند که در مرحله اول ۲۵۰ برنامه در سطح استان برگزار می شود.

تدینی با اشاره به این که  خدمات وقف در همه بخش‌ها موثر و گسترده است  ، عنوان داشت : ۲۵۰ بقعه متبرک کوچک و بزرگ و ۴۵۰ مدرسه موقوفه‌ای در سطح استان داریم که خدمات گسترده‌ای به مردم ارائه می دهند.

وی بیان کرد : حدود ۸۵ هزار مستاجر در سطح استان داریم که باعث اشتغالزایی شده است و نباید به وقف اداری نگاه کرد و خدمات آن را منحصر به عملکرد اداره اوقاف دانست.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان ادامه داد : وقف در کاهش جرائم نقش مهمی دارد و در ماه‌های محرم ، صفر و رمضان به برکت امام حسین (ع) ما شاهد کاهش جرائم در سطح جامعه هستیم.

تدینی اضافه کرد : کرمان استانی مذهبی و تاریخی در بحث وقف بوده است و از ابتدای امسال در سطح استان ۱۳۵ ملک وقف شده است که نشان از روحیه خیرخواهی و نوع‌دوستی مردم کرمان است.

وی توضیح داد:  سیستم اوقاف ۱۸۹ شناسه و برنامه در سال دارد و تاکنون ۶ هزار و ۵۰۰ ملک وقفی در استان سنددار شده است و در حال حاضر تمام توان ما بر تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام اوقاف در سطح استان است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان بیان داشت :  پیش‌بینی می‌ شود در سطح استان ۵۰۰ خانه مخروبه وقفی وجود دارد که باید تعیین وضعیت شوند.

وی با اشاره به دیدارهای مردمی اداره اوقاف افزود : ما هر روز بعد از ظهرها از ساعت ۱۵:۳۰ در محل اداره اوقاف شهرستان کرمان دیدار مردمی داریم .

تدینی خاطر نشان کرد : همایش یاوران وقف نیز در دهه وقف در مرکز استان و شهرستان‌ها برگزار می شود که در این همایش ها از تعدادی از فعالان این حوزه تجلیل می‌شود.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1425534
ارسال نظر
نظرات