شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 14:52 منتشر شده در مورخ: 1397/08/14 شناسه خبر: 1425568
به دنبال انتقاد نماینده سابق تهران از امام جمعه تبریز؛
پاسخ دلگرم کننده آل‌هاشم به رسایی/ آیا مدل انتقادپذیری نماینده ولی فقیه در استان الگوی سایر مسئولین خواهد شد؟
حمید رسایی در مطلبی از ضعف پوشش اخبار مربوط به حجت الاسلام آل هاشم انتقاد کرده بود که امام جمعه تبریز در تماسی تلفنی از این انتقاد تشکر کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، امام جمعه تبریز از زمان حضورش در استان آذربایجان‌شرقی، به واسطه اقدامات، حرکات و سخنانش به یکی از نماد‌های چهره‌ی مردمی تبدیل شده است. تماس ایشان با خبرنگاری که در توئیتر برایش مطلب نوشته بود، احوال‌پرسی‌های تلفنی و حضوری از شخصیت‌های مردمی، تبریک مقام اولی عکاس تبریزی، حضور فعال در عرصه‌های مختلف استان و برداشتن نرده‌های نماز جمعه که خودش به جریانی در کل کشور تبدیل شد.

در میان مردم بودن و اختصاص دادن بخشی از نماز جمعه هر هفته به حل مشکلات مردم، همگی آل‌هاشم را به یکی از چهره‌های محبوب میان مردم تبریز و بی اغراق کل کشور تبدیل کرده است.

کمتر روزی است خبری از اقدامات ایشان در رسانه‌ها منتشر نشود ولی چند وقتی می‌شد، خبری از تماس‌‌های تلفنی امام جمعه تبریز با چهره‌های سرشناس نبود. اما حمید رسایی فعال سیاسی این‌روزهای کشور، در پست اینستاگرامی که دیروز منتشر کرد، از تماس تلفنی حجت‌الاسلام و المسلمین آل‌هاشم برای تشکر از انتقادش در خصوص نحوه عملکرد امام جمعه تبریز خبر داد.

رسایی در ایستاگرام خود نوشت: «دیشب در پستی، ضمن تجلیل از روحیات مردمی  امام جمعه محترم تبریز، از تیم رسانه‌ای ایشان انتقاد کردم و نوشتم، ای کاش در کنار انتشار این موارد که حکایت از روحیات مردمی ایشان دارد، کلیپ‌هایی از خطبه‌های نماز جمعه تبریز هم منتشر می‌شد که لرزه بر اندام مفسدان سیاسی و اقتصادی انداخته است.

کلیپ‌هایی از فریادهای خطیب جمعه بر سر مدیران نالایق و کم‌کاری که حقوق مردم را ضایع کرده‌اند، کلیپ‌هایی که مردم با دیدن آن‌ها به وجد بیایند و از سر شوق برای هم فروارد کنند. به نظرم کار اصلی خطیب جمعه آن است و جامعه بیشتر به چنین تصویری از امام جمعه‌های ما نیاز دارد تا امام جمعه‌ای که غذای نذری پخش می‌کند».

امام جمعه تبریز با دیدن این مطلب ضمن تماس تلفنی با رسایی به خاطر انتقادش از او تشکر کرده و گفته است: «در برخی از خطبه‌های نماز جمعه به این مهم پرداخته شده است». آل هاشم در ادامه نقد وارده را صحیح دانسته و گفته باید تیم رسانه‌ای دفتر فعال‌تر شود.

نحوه پاسخگویی امام جمعه تبریز و پمپاژ مهر و محبت به منتقدین، نحوه قبول یا رد یک انتقاد و از همه مهم‌تر نوع برخورد با فرد منتقد نیز از این پس به دیگر صفات مطلوب امام جمعه تبریز اضافه شد. این مدل از رفتار، می‌تواند سرمشق خوبی برای مسئولینی باشد که با یک انتقاد ساده از کوره در می‌روند و کار را به شکایت و دادگاه می‌کشانند.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1425568
ارسال نظر
نظرات