شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 14:40 منتشر شده در مورخ: 1397/08/14 شناسه خبر: 1425625
سیستان وبلوچستان در صدر استان های پرخطر با نرخ بیکاری بالا
بر اساس گزارش مرکز آمار ایران از تحولات بازار کار ایران در فصل تابستان1397، سیستان وبلوچستان در زمره استان های پرخطر و دارای نرخ بیکاری بالای 15درصد قرار گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصرهامون، سیستان وبلوچستان یکی از جوان ترین استان های کشور محسوب می شود که بیش از 50درصد جمعیت آن روستانشین هستند و به دلیل داشتن تعداد زیاد جوانان و نیروهای فعال و آماده بکار، بحث اشتغال همواره یکی از درخواست ها و نیازهای اساسی مردم این استان از مسئولان ارشد بوده است.
درخواستی که حسن روحانی رئیس جمهور در سفر به سیستان وبلوچستان در جلسه شورای اداری استان گفته بود: دولت گام های خوبی در سال 97 برای توسعه اشتغال و رفع فقر برخواهد داشت و باید همه تلاش کنیم تا مشکلات کشور با وحدت، برادری و اتحاد برطرف شود.
حسن روحانی همچنین اعلام کرده بود که در بهار 97 بیش از تعدادی که دنبال کار بودند اشتغال ایجاد کردیم اما جوانان استان این سئوال را مطرح می کنند که اگر اشتغال ایجاد شده پس چرا هر روز بر سهم مشاغل کاذب در سیستان وبلوچستان افزوده می شود؟!
این سئوال پیشتر نیز از سوی مردم مظلوم استان مطرح شده بود که گزارش مرکز آمار ایران موضوع جدیدی اعلام کرد که استان‌ سیستان‌و‌بلوچستان با نرخ بیکاری 15.3 در صدر استان‌های پرخطر و دارای نرخ بیکاری بالای 15درصد قرار گرفت و پس از آن نیز اصفهان با نرخ بیکاری 15، خوزستان با نرخ 15.6و کهگیلویه و بویراحمد با نرخ بیکاری 15.5درصد در ردیف های دیگر این لیست هستند.
با این وجود مردم مظلوم و رنج دیده سیستان وبلوچستان هنوز در انتظار تدبیر دولت مردان هستند تا امیدشان برای ادامه حیات ناامید نشود.
انتهای پیام/
 

http://dana.ir/1425625
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی