شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 13:04 منتشر شده در مورخ: 1397/08/15 شناسه خبر: 1425950
عضو هیئت‌رئیسه مجلس با اشاره به روند طی شده در جمع‌آوری امضای نمایندگان برای استیضاح وزیر کشور گفت: استیضاح وی از دستورکار مجلس خارج شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛علی‌اصغر یوسف‌نژاد، عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی،با اشاره به آخرین اخبار از استیضاح وزیرکشور در مجلس، گفت: چندی پیش استیضاح رحمانی‌فضلی، از سوی ۲۵ تن از نمایندگان مجلس مطرح شده بود، اما برخی از نمایندگان در هفته گذشته امضاهای خود را پس گرفتند.

 
وی افزود: پس از اینکه برخی نمایندگان استیضاح‌کننده وزیرکشور، امضا‌های خود را از طرح استیضاح پس گرفتند، استیضاح از دستورکار مجلس خارج شد، اما دوباره روز گذشته (یکشنبه، ۱۴ آبان)، تعداد دیگری از نمایندگان برای طرح مجدد استیضاح رحمانی‌فضلی امضا جمع کردند.
 
عضو هیئت‌رئیسه مجلس تصریح کرد: بعد از اینکه نمایندگان مجلس دوباره برای به جریان انداختن طرح استیضاح وزیر کشور اقدام به جمع‌آوری امضا کردند، جلسه‌ای برای تعیین تکلیف نهایی استیضاح وزیر‌کشور تشکیل شد.
 
یوسف‌نژاد با اشاره به جزئیات آخرین جلسه استیضاح‌کنندگان رحمانی‌فضلی، گفت: در این جلسه، تعداد زیادی از استیضاح‌کنندگان امضا‌های خود را پس گرفتند و از ادامه طرح استیضاح وزیرکشور منصرف شدند.
 
عضو هیئت‌رئیسه مجلس در پایان خاطرنشان کرد: طرح استیضاح وزرا بایدحداقل امضای ۱۰ تن از نمایندگان مجلس را داشته باشد، با وجود اینکه تعداد امضا‌های استیضاح رحمانی‌فضلی از ۱۰ امضا کاهش یافته، بنابراین، این استیضاح از دستورکار مجلس خارج و در کل منتفی است.
http://dana.ir/1425950
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی