شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 14:23 منتشر شده در مورخ: 1397/08/15 شناسه خبر: 1425956
رزمایش حمله تروریستی در قزوین برگزار شد
به مناسبت هفته پدافند غیرعامل رزمایش تروریستی در محوطه استانداری قزوین با حضور نیروهای امداد و نجات، آتش نشانی، یگان ویژه پلیس برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  شاخص، به مناسبت هفته پدافند غیر عامل و افزایش قدرت مقابله با تهدیدات دشمن، پیش از ظهر امروز رزمایش تروریستی با حضور نیروهای پدافند غیرعامل، یگان ویژه و تیم خنثی سازی بمب پلیس، آتش نشانی، امداد و نجات جمعیت هلال احمر در محوطه استانداری قزوین برگزار شد.

پس از آن که یگان حفاظت نیروی انتظامی استانداری به تردد غیرمعمولی و غیر عادی تیم پیمانکار تاسیساتی به محوطه استانداری مشکوک شد موضوع به حراست اطلاع داده شد.

در این میان تیم تروریستی دونفره با لباس کار و جعبه ابزار محتوی مواد منفجره به داخل استانداری نفوذ کرده و نسبت به جاسازی مواد منفجره در سالن جلسات شورای تامین و معاونت سیاسی و نیز بمب گذاری یک دستگاه خودروی اقدام کرده بود.

بررسی اولیه توسط حراست استانداری انجام و موضوع به پلیس اطلاعات و امنیت عمومی واداره اطلاعات استان اطلاع داده شد و تحقیقات همه جانبه بسرعت آغاز شد.

پس از اطمینان از بمب گذاری در استانداری تیمهای ویژه امدادی و خنثی سازی وارد عملیات شدند و مسیرهای منتهی به استانداری از جمله میدان حسن پور، چهارراه هشت بهشت و میدان سرداران مسدود و از تردد خودروهای عبوری به این منطقه جلوگیری شد.

با ورود نیروها عملیات تیم چک و خنثی سازی در طبقات فوقانی استانداری قزوین آغاز شد و مشخص شد بمبها به صورت ریموتی است لذا بسرعت کارکنان استانداری از داخل ساختمان تخلیه و وارد محوطه شدند.

ضمن درخواست نیروی کمکی از سپاه و ارتش برای همکاری با نیروی انتظامی حلقه دوم امنیتی توسط ارتش در محوطه بیرونی استانداری نیز ایجاد شد.

تیم تروریستی با دیدن حلقه های انتظامی و امنیتی اطراف استانداری مجبور به درگیری مسلحانه با یگان امداد و نجات شدند و در درگیری مسلحانه تروریست ها با نیروهای یگان امداد، دستیاراصلی تیم تروریستی به هلاکت رسید.

تروریست دوم برای نجات جان خود یکی از کارمندان استانداری را به گروگان گرفت که در حال فرار به سمت پشت بام با شلیک اسلحه مجروح شد. 

تروریست ها خودروی وارد شده به محوطه استانداری را با کنترل از راه دور منفجر کردند و تیمهای آتش نشانی بلافاصله برای مهار آتش اقدام کردند.

همچنین مشاور کنترل روانی معاونت اجتماعی به عنوان فرد مذاکره کننده با تروریست ها وارد گفتگو شد که به نتیجه نرسید زیرا تروریستها تقاضای بالگرد کرده بودند.

تیم رهایی گروگانها نیز توانستند گروگان را آزاد کرده و تروریست را مجروح و دستگیر کنند.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1425956
ارسال نظر
نظرات