شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 16:49 منتشر شده در مورخ: 1397/08/15 شناسه خبر: 1426044
افزایش قیمت لبنیات و کم فروشی توسط شرکت های تولیدی/سکوت بازرسان در برابر تخلفات برخی شرکت ها
امروزه مشکلات معیشتی مردم یکی از مهمترین مباحث روز است که متاسفانه گرانی به واسطه عدم نظارت بر بازار نیز بر آن مضاعف شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به  نقل از خبرلنده، این روزهای که دغدغه تامین معیشت خانواره ها بر گرده آنان سنگینی می کند ضعف نظارت ها و گرانی چندین برابری اجناس روح و روان مردم را چنان پریشان کرده است که همه از بی کفایتی مسئولان نظارتی دستگاه های مسئول در امور کنترل بازار را فریاد می زنند.

روند افزایش و رو به رشد قیمت ها در سطح بازار این روز ها به گونه ای است که فروشندگان به روز که نه به ساعت قیمت اجناس خود را همانند پتکی محکم بر سر مشتریان می کوبند.

جدای از این همه گرانی و ضعف شدید نظارت بر بازار جالب است که برخی شرکت های تولیدی لبنیات ضمن افزایش دو تا سه برابری قیمت ها از حجم و میزان کالای مورد نظر همانند پنیر نیز کاسته اند که این کم فروشی واقعاً جای تامل دارد.

مشکلات مردم این روزها چنان سخت شده است که همه این کاستی را در ضعف شدیددستگاه های نظارت بر بازار همانند اداره صمت می دانند.

وضعیت کم فروشی در موادغذایی بسته بندی شده به گونه ای است که خود فروشندگان نیز از این امر گلایه مند هستند و راهی به جز فروش کالای خود را ندارند.

نکته جالب تر اینکه برخی اجناس که تا یک ماه گذشته قیمت ثابتی داشتند امروز که وارد بازار می شوند با برچسب های خط خورد و گاهاً مخدوش و نصب برچسب جدید همراه است که این خود یک تخلف آشکار است.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1426044
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی