شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان هرمزگان
ساعت: 13:17 منتشر شده در مورخ: 1397/08/17 شناسه خبر: 1426320
عالم اهل سنت هرمزگان عنوان کرد؛
امام رضا(ع) الگوی کامل ایستادگی هستند/ اهل سنت شیفته و دلداده امام رئوف است
عالم اهل سنت هرمزگان با بیان اینکه امام رضا(ع) الگویی کامل از ایستادگی است، گفت: اهل سنت، ائمه اطهار را جزئی از تار و پود وجودشان می دانند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ شیخ مسعود راهبر، عالم اهل سنت هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمز با تاکید بر اینکه اهل بیت پیامبر(ص) جایگاه ویژه ای در دل و جان اهل سنت دارند، اظهار کرد: یکی از شخصیت های بزرگ و صاحب احترام و تکریم در میان اهل سنت امام رضا(ع) هستند.

عالم اهل سنت هرمزگان با بیان اینکه امام رضا(ع) شخصیتی والایی در جهان اسلام هستند، عنوان کرد: این امام بزرگوار خدمات فراوانی به جهان اسلام عرضه کردند و مقبره آن در مشهد الرضا باعث افتخار ما ایرانیان است.
 
راهبر  امام رضا(ع) را الگویی برای وحدت دانست و تصریح کرد: تنها شیعیان شیفته امام رضا (ع) نبوده بلکه اهل سنت و تمام جهان اسلام دلداده این امام بزرگوار که الگویی کامل از ایستادگی و آزادگی هستند.
 
وی با تاکید بر اینکه اکرام اهل بیت وظیفه همگان است، گفت: اهل بیت نور چشمان پیامبر اکرم(ص) و از ثلاله پاک آن حضرت بوده اند و  باید از روش و سیره این بزرگواران در زندگی خود استفاده کنیم.
 
عالم اهل سنت هرمزگان تصریح کرد: امام رضا(ع) رفتاری مهربانانه با فقرا، مستمندان و از راه ماندگان داشته که ما باید این امام بزرگوار را الگویی در زندگی خود قرار دهیم.
 
راهبر با بیان اینکه امام رضا(ع) برای حفظ و نگهداری اسلام تلاش های فراوانی کردند، اظهار کرد: برای دفاع از اسلام مدینه را رها و کشور های ریادی رفته تا از جان امت اسلامی در جهان محافظت کننند.
 
وی افرود: یکی از وظایف مهم ما در عصر حاضر آگاهی بخشیدن به جوانان و نوجونان از زندگی و اخلاق کریمانه امام رضا(ع) بوده تا با بهره گیری از آن راه روشن و زندگی همراه با معنویات را برگزینند.
 
عالم اهل سنت هرمزگان خاطر نشان کرد: توجه اهل سنت به اهل بیت یک مقوله و امری لاینفک بوده و اهل سنت ائمه اطهار را جزئی از تار و پود وجودشان می دانند.
 
انتهای پیام/
http://dana.ir/1426320
ارسال نظر
نظرات