شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 13:15 منتشر شده در مورخ: 1397/08/17 شناسه خبر: 1426321
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان:
پیشرفت 86 درصدی طرح آمارگیری از ویژگی های مسکن روستایی در استان زنجان/ 52 درصد واحدهای مسکونی روستایی مقاوم سازی شدند
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان از پیشرفت 86 درصدی طرح آمارگیری مسکن روستایی در استان زنجان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سجاد صنعتی منفرد در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا;  با بیان اینکه، طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی در استان زنجان از ۲۱ مهرماه آغاز شده و تا 21 آبان ماه  ادامه خواهد داشت، اظهار کرد: تاکنون طرح آمارگیری از ویژگی های مسکن روستایی در 174 روستا با تعداد 3 هزار و 745  واحد مسکونی (86 درصد) اجرا شده است.

صنعتی منفرد ادامه داد: در این طرح بایستی  4 هزار و 336 واحد مسکونی روستایی به عنوان نمونه در 211 روستای استان مورد آمارگیری و مطالعه قرار گیرند.

وی با بیان اینکه، در این طرح 22 نفر در غالب کارشناس مسئول فنی اجرایی استان، کارشناس بازبینی، کارشناس گروه آمارگیری، مامور آمارگیر  و بازبین فعالیت می کنند، افزود: هدف از اجرای این طرح جمع‌آوری اطلاعات دقیق در زمینه امکانات عمومی، امکانات عمرانی، ویژگیهای سکونتی و بهداشتی ، برنامه‌ریزی جهت پیشبرد طرح جامع بهسازی و نوسازی مسکن روستایی، بهبود و ساماندهی امکانات رفاهی و معیشت روستانشینان، برنامه ریزی دقیق دستگاههای اجرایی جهت توسعه و عمران مناطق روستایی می باشد.

 مدیرکل بنیاد مسکن استان تصریح کرد: اجرای طرح آمارگیری از ویژگی های مسکن روستایی گامی مهم در جهت پیشبرد طرح جامع بهسازی و سازماندهی مساکن روستایی، ساماندهی و ایجاد امکانات رفاهی و اجرای سایر طرح های عمرانی بوده  و در نهایت بهبود وضعیت مسکن روستائیان را به همراه خواهد داشت.

وی تعامل هم استانیهای عزیز ساکن روستاها ، دهیاران و بخشداران با ماموران آمارگیری را جهت تهیه آمار دقیق از مسکن روستایی را مطلوب دانست و گفت: با مشارکت روستائیان و  جمع آوری اطلاعات دقیق و صحیح در این طرح می توان در  تهیه و اجرای طرحهای جامع بهسازی مسکن، توسعه اصولی و پایدار روستاها و برنامه ریزی ها هدفمند و موثر عمل نمود.

صنعتی منفرد  همچنین بر ضرورت همکاری مردم، مسئولان و اصحاب رسانه در اجرای این طرح اشاره کرد و گفت: اصحاب رسانه نقش مهمی در راستای اطلاع رسانی این موضوع و جذب حداکثری اهالی روستا در اجرای این طرح داشتند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یادآور شد: در سطح استان زنجان، 91 هزار و 265 واحد مسکونی روستایی شناسایی و تا به امروز 47 هزار و 270 واحد مسکونی روستایی برابر با 52 درصد، توسط بنیاد مسکن استان مقاوم سازی شده است.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1426321
ارسال نظر
نظرات