شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قم
ساعت: 14:21 منتشر شده در مورخ: 1397/08/17 شناسه خبر: 1426357
آیت الله کعبی:
فتنه ها پس از کمرنگ شدن با از بین رفتن مرزبندی با دشمن رخ می دهند
عضو خبرگان رهبری با اشاره به امام رضا(ع) در عرصه مقابله با دشمنان ، تاکید فراوان بر مرز بندی شفاف با دشمنان اسلام و مکتب اهلبیت(ع) داشت، گفت: اگر مرز بندی با دشمن از بین برود حق و باطل با هم آمیخته می شود و مومن از منافق شناخته نمی شود و این سبب فتنه می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  آیت الله عباس کعبی با تسلیت ایام رحلت پیامبر(ص)، شهادت امام حسن(ع) و امام رضا(ع) در گفتگو با خبرنگار قم فردا با اشاره به شاخصه های مهم سبک زندگی رضوی برای جامعه امروز، اظهار داشت: زندگی امام رضا در تمام عرصه ها اعم از سیاسی، حکومتی، فرهنگی، تبلیغی و مقابله با توطئه های دشمنان داخلی و خارجی درس آموز می باشد که می توانیم از آنها استفاده کنیم.

وی ادامه داد: در عرصه سیاسی امام رضا(ع) در آن سال های آخر امامت که مجبور به پذیرش ولایتعهدی مأمون شد از فرصت حکومت مأمون برای گسترش مکتب اهلبیت(ع) در پایه گفتگوی فرهنگ ها و تمدن ها استفاده کرد.

عضو خبرگان رهبری با اشاره به اینکه امام رضا(ع) هیچ گونه دخالتی در سیاست های مأمون نداشت ، گفت: امام رضا(ع) در عرصه مقابله با دشمنان ، تاکید فراوان بر مرز بندی شفاف با دشمنان اسلام و مکتب اهلبیت(ع) داشت.

وی بیان داشت: اگر مرز بندی با دشمن از بین برود حق و باطل با هم آمیخته می شود و مومن از منافق شناخته نمی شود و این سبب فتنه می شود.

آیت الله کعبی خاطرنشان کرد: یکی از مواضع اجتماعی و فرهنگی امام رضا(ع) بر اساس یک برنامه متوازن در سبک زندگی اسلامی براساس آشنایی با آموزه های دین در کنار اهتمام به امور معیشت، زندگی، صبر، شکیبایی و رضایت به زندگی است که ایشان بر آن تاکید ویژه ای دارند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1426357
ارسال نظر
نظرات