شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 16:39 منتشر شده در مورخ: 1397/08/17 شناسه خبر: 1426376
مردم اهل سنت کردستان از بهترین مریدان امام رضا(ع) هستند/ عشق و ارادت کُردها به امام رضا(ع) وصف ناپذیر است
نام پیامبر و اهل‌بیتش که می‌آید، فرقی نمی‌کند مسلمان باشی، فرقی نمی‌کند چه دین و مذهبی داری، فرقی نمی‌کند که در کجای جهان زندگی می‌کنی ...

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  کُردتودی، نام پیامبر و اهل‌بیتش که می‌آید، فرقی نمی‌کند مسلمان باشی، فرقی نمی‌کند چه دین و مذهبی داری، فرقی نمی‌کند که در کجای جهان زندگی می‌کنی ... نام حسین و عاشورا در همه جهان پیچیده است و یک جهان او را می‌شناسند و برایش احترام می‌گذارند.

 


اما داستان ایرانی‌ها متفاوت است؛ ایرانی‌ها چه شیعه باشند چه ارمنی باشند و چه اهل تسنن، امام هشتم شیعیان را صاحب کشور می‌دانند، همه ایران به او تکیه می‌کنند، برای حاجات خود نذر او می‌کنند و برایش جایگاه والایی قائل‌اند؛ او نگینی است بر خاتم انگشتری ایران، پشتوانه یک ملت ۸۰ میلیونیست که کوچک و بزرگ، مرد و زن، جوان و پیر حاجت‌های خود را از او می‌خواهند و می‌گیرند.

 

 

 امام رضا(ع) در سال 148 هجرى قمرى یعنى حدود (1250) سال پیش در شهر مدینه به دنیا آمد. پدر ایشان امام موسى بن جعفر(ع)، یعنى امام هفتم شیعیان و مادرشان بانویى بزرگوار و خردمند به نام (تکتم) یا (نجمه) بود. امام رضا(ع) در همان سالى زاده شد که پدربزرگ ایشان، یعنى حضرت امام جعفر صادق(ع)، به شهادت رسید.

 

مردم اهل سنت کردستان از بهترین مریدان امام رضا(ع) هستند 


ماموستا امین راستی ماموستا برجسته اهل سنت سنندج در گفتگو با خبرنگار کردتودی اظهار کرد: اکثر مردم کردستان مسلمانان شافعی مذهب هستند و بر اساس مبانی فقهی و عقیدتی خویش احترام ویژه‌ای را برای خاندان رسول الله(ص) قائل هستند.

 


وی افزود: اهل سنت کردستان دارای ارادت ویژه‌ای به اهل بیت (علیهم السلام) هستند و تاکنون با هزاران اثر ادبی، داستانی، شعر و آثار فرهنگی و هنری کردستانی‌ها در خصوص اهل بیت (ع) و امام رضا(ع) این ارادت خود را ثابت کرده‌اند که ممکن است برخی از مردم با این مساله آشنا نباشند.

 


وی با بیان اینکه مردم کردستان در فرهنگ خود از امام هشتم به عنوان امام رضا (ع) غریب یاد می کنند یادآور شد:  ادبا، مشاهیر و بزرگان کرد زبان شافعی مذهب ارادت بسیار زیاد و خاصی به حضرت امام رضا(ع) داشتند و دارند به نحوی که در هر جایی که از ایشان یاد می کنند، به نام سلطان خراسان و سر آمد اولیا از حضرت نام می برند. 

 

 

وی با اشاره به تاریخ ادبیات و منابع دینی و فرهنگی کردهای اهل سنت عنوان کرد: این قشر از جامعه ایران اسلامی همانطور که به اصحاب رسول اکرم(ص) ارادت خاصی دارند به اهل بیت آن حضرت نیز عشق می ورزند. 

 

 

به گفته امام جمعه موقت سنندج، در کتب روایی و حدیثی اهل سنت نام اکثر ائمه اهل بیت به وضوح به چشم می خورد و از روایات آن بزرگواران در همه محافل استفاده می شود. 

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1426376
ارسال نظر
نظرات