شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 13:41 منتشر شده در مورخ: 1397/08/18 شناسه خبر: 1426494
ائمه جمعه سیستان و بلوچستان مطرح کرد:
جهان اسلام مقابل جنایت های آل سعود سکوت نکند/ آمریکا بارها طعم شکست از ایران را چشیده است
جمعی از ائمه جمعه سیستان و بلوچستان در خطبه های نماز جمعه گفتند: جمهوری اسلامی ایران از زمان پیروزی انقلاب اسلامی با رهبری امام امت و ادامه دهنده راه او توسط رهبر معظم انقلاب توانسته اقتدار خودش را به جهانیان ثابت کند و امروز ایران به هیچ دولتی وابسته نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصرهامون، امام جمعه زاهدان در خطبه های نماز جمعه امروز این شهرستان، گفت: اگر ایران اسلامی امروز کشوری مستقل و از زیر چتر قدرت های دنیا بیرون آمده به واسطه رهنمودهای رهبری و اراده مردم است.

آیت الله عباسعلی سلیمانی افزود: ایران از زمان کودتای 32 توانست دست دشمن و مستعمرین را از این کشور کوتاه کند اما از آن کودتا تا به امروز آمریکا با ایران دشمنی داشت و شیطنت کرد، آمریکا اگر از محمدرضا شاه ملعون حمایت می کرد به خاطر منافع خودش بود.
وی اظهار کرد: آمریکا زمانی دشمنی‌هایش بیشتر شد که دستش از این کشور ایران کوتاه شد، اگر انقلاب اسلامی زیر چتر آمریکا بود، اگر انقلاب اسلامی ایران منافع خود در دولت امریکا می دید قطعا دشمنی نمی کرد اما کشورما و انقلاب نمی خواهد متکی به دشمن باشد و زیر چتر یک قدرت دیگری باشد.
امام جمعه زاهدان گفت: جمهوری اسلامی ایران از زمان پیروزی انقلاب اسلامی با رهبری امام امت و ادامه دهنده راه او توسط رهبر معظم انقلاب توانسته اقتدار خودش را ثابت کند، اگر امروزه ایران از زیرچتر قدرت‌های دنیا در آمده و به هیچ دولتی وابسته نیست، فقط و فقط به دلیل اراده این مردم و رهنمود‌های رهبری بوده است.
سلیمانی بیان کرد: ما هشت سال جنگ را با دست خالی با چندین قدرت دنیا پشت سرگذاشتیم، ایران اسلامی یک کشور مستقل است و نمی گذارد کشوری نگاه چپ به این کشور بی اندازد.
 
آمریکا بارها طعم شکست از ایران را چشیده است
امام جمعه موقت شهرستان سراوان گفت:جهان اسلام نباید مقابل جنایت های وحشیانه آل سعود که نسبت به مردم یمن در حال انجام است، سکوت کرد.
حجت الاسلام و المسلمین یوسف مرادی در خطبه های نماز جمعه، با بیان اینکه قهرمان لیله المبیت یعنی علی بن ابی طالب علیه السلام، تداوام حیات اسلام را رقم زد، گفت: اگر آن حضرت، آن شب در بستر پیامبرصلی الله علیه و آله نمی خوابید، اسلام در همان شب با شهادت پیامبر پایان می یافت و خبری از تاریح هجره و فتوحات و تعالی نبود.
وی با بیان شکست های متوالی آمریکا از جمهوری اسلامی ایران، افزود: به گواه تاریخ، آمریکا بارها طعم تلخ شکست را در توطئه ها و نقشه های شوم خود در ایران چشیده است اما نه خود عبرت می گیرد و نه برخی از افراد به ظاهر روشنفکر اعتمادشان از آمریکا سلب می شود.
امام جمعه موقت شهرستان سراوان با اشاره به جنایت های وحشیانه و ظالمانه سعودی ها که نسبت به هزاران کودک و زنان و مردم بی گناه و بی دفاع یمن داشته، خاطر نشان کرد: جهان اسلام نباید مقابل چنین جنایت های سکوت کند و باید با شدت با آنها برخورد شود.
مرادی اضافه‌ کرد: جهان اسلام بداند که امروز صدها کودک یمنی، حتی در بیمارستان ها هم وضعیت بسیار وخیمی دارند و اکنون وقت آن رسیده که برای نجات این کودکان، اقداماتی قاطع نظیر تشکیل ائتلاف آزادی خواهان جهان در مقابله با یهودی های مسلمان نمای سعودی، انجام شود.
وی با اشاره به روز کتاب و کتابخوانی و با بیان اینکه برخی از افراد تاکنون کتاب نهج البلاغه را مطالعه نکرده اند، گفت: مردم باید کتاب های اخلاقی را بیشتر مطالعه کرده و در زندگی فردی و اجتماعی خود به کارگیری کنند.
 
بزرگترین منکر امروز، سلطه آمریکا و طاغوت است
امام جمعه نیکشهر در خطبه های نماز جمعه گفت: بزرگترین منکر امروز، سلطه آمریکا و طاغوت و بزرگترین معروف استقلال، آزادى، جمهورى اسلامى است.
حجت الاسلام لطفیان سرگزی با تقدیر و تشکر مردم ایران اسلامی در زنده نگه داشتن محرم و صفر و اریعین امام حسین (ع) افزود: اربعین رزمایش عظیم و شگفتی ساز و فوق العاده ای است که روزبه روز هم بهتر، قوی تر، پخته تر برگزار خواهد شد و غرب هم از همین حرکت ضربه خواهد خورد.
وی تصریح کرد: نیاز اصلى کشور در حال حاضر شامل تلاش همه مردم در حمایت از تولید ملی، کنار گذاشتن ترس و تنبلی، سرلوحه قرار گرفتن ابتکار و نوآورى و غیره می شود.
وی با اشاره به چهل سال چالش و دشمنى آمریکا وافول قدرت و شاخصه‏های آن گفت: قرار گرفتن دیوانه ای قمارباز بنام ترامپ در راس حکومت آمریکا، عدم پای بندی او به تعهدات بین المللی و حمایت از نظام‏های دیکتاتور آدم کش در منطقه نه تنها چهره واقعی و خوی استکباری آمریکا را نشان داده بلکه نظام لیبرال دمکراسی غرب را با چالش‏ها و بحران‏هایی متعددی مواجه ساخته است.
وی اظهار کرد: امروزه اسلام و ایران ستیزی و مقابله با شیعه از سیاستهای اصلی نظام آمریکا است و مردم باید هوشیار باشند؛ در این چهل سال هیچ سالى نبوده است که از سوى استکبار به رهبرى آمریکا و صهیونیسم، علیه ایران توطئه‏اى یا توطئه‏هائى شکل نگیرد؛ به قصد شکست‏دادن ملت ایران، به قصد شکست‏دادن انقلاب و نظام جمهورى اسلامى توطئه‏اى یا توطئه‏هائى شکل نگیرد به فضل الهى، به حول و قوه‏ الهى، به همت و تلاش مردم ما، و در هر دوره، به همت بصیرت جوانان عزیز ما، ایران اسلامى در همه این توطئه‏ها پیروز شده و استکبار به رهبرى آمریکا و صهیونیسم  شکست خورد.
وی با اشاره به ترکیب تیم جدید اقتصادی دولت و مطالبات مردم. گفت: یکی از مطالبات فوری مردم از تیم اقتصادی دولت بویژه وزیر اقتصاد کنترل تورم، جلوگیری از بی ثباتی در بازار سکه و ارز و همچنین مهار نقدینگی به عنوان عوامل موثر بر قیمت کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم است.
 
انتهای پیام/
http://dana.ir/1426494
ارسال نظر
نظرات