شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 13:11 منتشر شده در مورخ: 1397/08/19 شناسه خبر: 1426637
به همت جامعه القرآن کریم شهرستان؛
دوره بازآموزی مربیان موسسات قرآنی در رفسنجان برگزار شد+تصاویر
دوره ضمن خدمت و بازآموزی مربیان موسسات قرآنی شهرستان رفسنجان به مدت سه روز در آمفی تئاتر شهید پرتوی دانشگاه ولیعصر(عج) با حضور استاد علی قاسمی از قم برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان ؛ عصر گذشته به همت جامعه القرآن کریم شهرستان رفسنجان دوره ضمن خدمت و بازآموزی مربیان موسسات قرآنی از روز چهارشنبه ۱۶ آبان ماه به مدت سه روز در آمفی تئاتر شهید پرتوی دانشگاه ولیعصر(عج) با حضور استاد علی قاسمی از قم برگزار شد.

کرمی زاده مسئول جامعه القرآن رفسنجان در حاشیه برگزاری این دوره در خصوص چگونگی برگزاری آن اظهار داشت :در فعالیت ۱۷ ساله ای که جامعه القرآن در رفسنجان داشته است و ارزیابی هایی که از مربیان و قرآن آموزها صورت گرفت به این نتیجه رسیدیم که مربیان احتیاج به یک دوره بازآموزی دارند .


وی بیان داشت :این دوره باعث بروز رسانی معلومات و آشنایی با دانش روز دنیا می شود در سالهای گذشته کتاب استاد علی قاسمی را برای بچه ها شروع کردیم و به دنبال مدرس بودیم که برای بچه ها دوره برگزار نماییم.


کرمی زاده با بین اینکه از از ۴ سال قبل پیگیر استاد بودیم افزود :در سفر قبلی که به شهرقم داشتیم ضمن دیدار با استاد قاسمی یک وقت خصوصی برای بچه ها گرفتیم .
وی هدف اصلی از برگزاری این دوره ها را ارتقای سطح مربیان با دانش روز دانست و عنوان داشت :این دوره با استقبال خوبی روبرو شد و همه مراکز قرآنی هم در این دوره شرکت کردند .
مسئول جامعه القرآن رفسنجان خاطرنشان کرد :این دوره را با ۱۰۵ نفر از همکاران جامعه القران و دیگر موسسات قرآنی شروع کردیم و امروز هم روزهای پایانی آن را می گذرانیم .
وی ضمن تشکر از همکاری مدیریت و واحد حراست دانشگاه ولی عصر (عج) در برگزاری این دوره بیان داشت :خیرین محترمی که در این دوره ما را همیاری کردند و همچنین از دانشجویان دانشگاه ولی عصر (عج) کمال تشکر را داریم .


کرمی زاده گفت: لازم است مسئولین از این دوره ها حمایت کنند ما در حد بضاعت خودمان به بچه های نوق ،کشکوئیه و انار و… اطلاع رسانی کردیم ولی جا دارد مسئولین جهت برگزاری این دوره ها حمایت های لازم را داشته باشند تا این دوره ها را به صورت استانی برگزار کنیم یا حداقل شهرستان ها و حومه های اطراف رفسنجان را تحت پوشش قرار دهیم و این کارباعث حرکت بزرگی در سطح آموزش قرآن خواهد شد.
وی تاکید داشت :متاسفانه به ادارات مراجعه کردیم جوابگو نبودند از مسئولین درخواست داریم وقتی استادی به شهرستان می آید ما را حمایت ویژه کنند .
مسئول جامعه القرآن رفسنجان یادآور شد :ما از هیچ ارگانی حمایت نشدیم وقتی مسئولی از این دوره ها حمایت کنند افراد بیشتری از این نعمت برخوردار می شوند.
استاد علی قاسمی معاون فرهنگی دانشگاه علوم و معارف قرآنی کریم و دبیر ستاد مرکزی حفظ و قرائت سازمان اوقاف و امور خیریه نیز در گفت و گو با خانه خشتی در خصوص مباحث مطرح شده در این دوره اظهار داشت :ما در دوره تربیت مربی روخوانی و روان خوانی قرآن کریم مهمان رفسنجان هستیم .
وی بیان داشت :کسانیکه در این دوره قرار می گیرند پس از طی دوره ها و آموزشهای لازم و کارورزی، عهده دار آموزش درست خوانی و روان خوانی قرآن کریم در مراکز مختلف قرانی و مردمی خواهند شد .


قاسمی تصریح کرد :در این دوره سر فصل های مختلفی مورد بررسی قرار می دهیم یک مورد در خصوص ویژگیهای مربی توانمند قرآن، سخن خواهیم گفت و بعد مبانی روخوانی و روان خونی قرآن کریم بحث می شود و قواعد درست خوانی کتاب آموزشی و روش های تمرین و تدریس ان را خواهیم داشت .


وی ادامه داد :بعد از آن در خصوص تجوید و فصاحت قرآن تمرین هایی خواهیم داشت سعی می کنیم مربیان در این خصوص ارتقا پیدا کنند و در خصوص اصول ، تکنیک ها و مهارت های کلاس داری صحبت می کنیم و پس از ان در کارگاه عملی، تدریس های مربیان مورد نقد و بررسی قرار می گیرد .


استاد قاسمی بیان داشت :مرحله اخر آزمون گیری برای اخذ گواهینامه تربیت مربی را خواهیم داشت .

    

انتهای پیام/
http://dana.ir/1426637
ارسال نظر
نظرات