شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 09:42 منتشر شده در مورخ: 1397/08/19 شناسه خبر: 1426670
تا روز چهارشنبه؛
دمای هوا در همدان کاهش می‌یابد
کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: تا روز چهارشنبه کاهش نسبی دما را در استان شاهد خواهیم بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدحسن باقری در گفت‌و‌گو با خبرنگار نافع، با بیان اینکه آسمان استان نیمه ابری گاهی همراه با وزش باد ملایم پیش‌بینی شده است، اظهار کرد: به تدریج شاهد افزایش ابر با احتمال بارش پراکنده در استان خواهیم بود؛ طی ساعات بعد از ظهر افزایش ابر و در اواخر روز بارش باران در برخی نقاط استان پیش‌بینی می‌شود.

وی به کاهش دما در استان اشاره کرد و گفت: تا روز چهارشنبه کاهش نسبی دما را در استان شاهد خواهیم بود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان در توصیه به کشاورزان با توجه به کاهش دما، بیان کرد: کشاورزان برداشت فوری محصولاتی نظیر سیب زمینی و چغندرقند، کاشت غلات پاییزه، ترمیمم پوشش گلخانه‌ها و تهویه انبارها و اماکن سرپوشیده را در دستور کار قرار دهند.

وی در ادامه به سردترین و گرم‌ترین نقاط استان طی 24 ساعت گذشته اشاره کرد و افزود: گل تپه با دمای 3 درجه سانتیگراد بالای صفر و اسدآباد و ملایر با دمای 13 درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم‌ترین نقاط استان گزارش شد.

باقری با اشاره به کمینه و بیشینه دمای هوای همدان طی 24 ساعت گذشته، تصریح کرد: کمینه و بیشنه دمای هوای همدان در این بازه زمانی 4 و 10 درجه سانتیگراد بالای صفر به ثبت رسید.

وی به میزان بارش‌ها از ابتدای سال زراعی جاری اشاره کرد و ادامه داد: در ایستگاه فرودگاه شهرستان همدانT میزان بازش‌ها 45.1 میلیمتر گزارش شد که این میزان نسبت به بلند مدت 5 درصد افزایش داشته است.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان خاطرنشان کرد: بیشترین میزان بارش‌ها در سال زراعی جاری از شهرستان‌های رزن و کبودراهنگ گزارش شد که به ترتیب نسبت به بلند مدت 97 و 99 درصد افزایش داشته است.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1426670
ارسال نظر
نظرات