شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 13:33 منتشر شده در مورخ: 1397/08/19 شناسه خبر: 1426694
آتش سوزی لنج باری در چابهار ۴ کشته و مجروح برجای گذاشت
روز گذشته بر اثر آتش سوزی یک لنج باری در شهرستان چابهار 2 نفر کشته و دو نفر مجروح شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصرهامون، روز گذشته بر اثر آتش گرفتن لنج باری در دریای چابهار دو نفر جان باخته و دو نفر دیگر مجروح شدند که مجروحان به بیمارستان امام علی (ع) چابهار منتقل شدند.
هدایت اله میرمرادزهی مدیرکل شیلات سیستان وبلوچستان در این خصوص به خبرنگار عصرهامون گفت: پس از ترکیدگی شیلنگ قسمت موتور و آغاز آتش سوزی چهار نفر که برای عیب یابی و اطلاع از آتش سوزی به قسمت موتورخانه رفته بودند که 2 نفر بر اثر آتش سوزی کشته و 2 نفر دیگر نیز زخمی شدند.


به گفته وی، این لنج برای صید به آبهای فرا ساحلی رفته بود که پس از دو روز با 16 سرنشین، در راه برگشت با بیش از 60 تن ماهی صنعتی در 120 مایلی آب های ساحلی چابهار در نزدیکی کشور عمان دچار آتش سوزی شد که با تلاش های سه ساعته اطفای حریق انجام و لنج سوخته شده با استفاده از بکسل شب گذشته به ساحل شهر کنارک منتقل شد.


ابابکر بلوچ فرماندار کنارک هم در این خصوص به خبرنگار ما گفت: موتور بنزینی به نام چارچینگ که کارش کشیدن آب اضافی می باشد در کنار موتور خانه لنج دچار حریق می شود که مکانیک لنج و ناخدا با بی احتیاطی برای بیرون انداختن این موتور از لنج درون دریا برای جلوگیری از آتش سوزی مخزن گازوئیل لنج در موتورخانه اقدام می کنند.


به گفته این مسئول، در هنگام بلند کردن موتور یک حریق غیرقابل پیش بینی اتفاق می افتد و ناخدا و موتوریست دچار سوختگی می شوند که سایر خدمه با استفاده از آب و کپسول آتش نشانی حریق را اطفای می کنند.​فرماندار کنارک با اشاره به درخواست کمک لنج برای کمک رسانی ادامه داد: با توجه به رایزنی های انجام شده از اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان و کشور عمان برای کمک به لنج مذکور، اداره بندر به علت مسافت طولانی و نیروهای عمان با توجه به اینکه لنج در آب های آزاد در نزدیکی راس الاحد این کشور بوده کمک رسانی انجام ندادند.

 

وی با اشاره به کمک رسانی لنج دیگری در نزدیکی لنج سانحه دیده عنوان کرد: کار امداد رسانی در شب مشکل بوده و لنج دیگری در همان حوالی با بکسل کردن قسمتی از مسیر اقدام به کمک می کند که در نهایت مکانیک لنج کمکی با درست کردن سردخانه موتور که معیوب شده بود اقدام به روشن کردن لنج می کند.

​بلوچ در ادامه خاطرنشان کرد: مسافت طولانی کار کمک رسانی به لنج را سخت کرده بود و شدت سوختگی بالا باعث شده تا ناخدا و مکانیک بر روی لنج کشته شوند بدین منظور لنج داران باید در زمان وقوع چنین اتفاقاتی جانب احتیاط را در نظر گرفته و از کپسول آتش نشانی برای خاموش کردن حریق استفاده کنند.

انتهای پیام/
http://dana.ir/1426694
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی