شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 15:47 منتشر شده در مورخ: 1397/08/20 شناسه خبر: 1427122
به زیبایی بهشت ، به ترسناکی جهنم ؛
جاده هایی که جان می گیرند!/ فوت ۲۳۵ نفر بر اثر حوادث رانندگی در استان کردستان
انگار باید جور کم کاری مسئولان استانمان را خون هائی دهند که روحشان هم از وجود هیچ یک از اعتبارات کلی این دیار خبر ندارد!! انگار خدایان آهنین شکل مرگ ساز خون خار عراقی باید همراه و همرکاب با آهن پاره های شهرهای دیارم بازنویسان سرنوشت خانواده هایمان باشند!!!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، جاده هایی که بوی مرگ می دهد، تصادف باز هم قربانی گرفت، فوت ... نفر و زخمی شدن چند نفر دیگر و ... همه و همه تیترهای خبری است که امروزه به یکی از سوژه های رسانه ها تبدیل شده است.

 


انگار مسئولان به جای روکش کردن جاده ها با آسفالت آنها را با باروت ساخته و می خواهند با خون مردم هر روز آن را بشویند، مسئولان روح های سرگردان مرده هایی را که زمانی مسافرین خیابان های این دیار بوده اند را با بنزین جلا می دهند تا که شاید در راه پس از تصادف سوخته شود تا دیگر مراسم کفن و دفنش راحت تر انجام دهند.

 


 پاهای نان آوران خانه و خانواده های شهرمان دیگر رمقی برای حرکت ندارند چراکه می دانند سفرشان بدون شک بی برگشت خواهد بود مگر خدا به آنها رحم کند و مرگشان را بر روی این باروت ها رقم نزند، انگار سرنوشت این سرپرستان خانه که به دلایلی مجبور به حرکت بر روی این جاده ها هستند را باید با خون از نو بنویسند.

 


 
  انگار باید جور کم کاری مسئولان استانمان را خون هائی دهند که روحشان هم از وجود هیچ یک از اعتبارات کلی این دیار خبر ندارد!! انگار خدایان آهنین شکل مرگ ساز خون خار عراقی باید همراه و همرکاب با آهن پاره های شهرهای دیارم بازنویسان سرنوشت خانواده هایمان باشند!!!

 


 وقتی سر تیتر اخبار حوادث امسال را مرور می کنید سوانح رانندگی و مرگ و میر به علت عجله برای رسیدن به مقصد، بیش از دیگر حوادث خود را نشان می دهد.

 


نبود زیرساخت‌های مناسب، جاده‌های کردستان را به قتل‌گاه‌ تبدیل کرده است


هلاله امینی،  نماینده مردم کردستان در شورای عالی استان‌ها تصریح کرد: جاده‌های کردستان به زیبایی بهشت اما به ترسناکی جهنم و قتلگاه‌هایی برای شهروندان و هموطنان بی گناه هستند. به عنوان مثال جاده سنندج – مریوان که یکی از خطوط مهم ترانزیتی کشور محسوب می‌شود به دلیل باریک بودن جاده و پیچ‌های متعدد سالانه موجب تلفات جانی و مالی بالایی در استان و حتی مسافرانی که از سایر استان‌ها به این استان سفر می‌کنند، می‌شود.

 


وی ادامه داد: تردد نفتکش‌های عراقی و ناشناس با وضعیت جاده‌ای استان کردستان نیز این مشکلات ما را دو چندان کرده است تا جایی که هرازچندگاهی خبر از واژگون شدن یکی از تانکرهای عراقی و پخش شدن مواد نفتی و شیمیایی به محیط زیست و بستر رودخانه‌ها به گوش می‌رسد و در کنار تلفات جانی آلودگی‌های زیست محیطی را ایجاد می‌کند.

 


فوت ۲۳۵ نفر براثر حوادث رانندگی در استان کردستان


 همایون فر مدیرکل پزشکی قانونی کردستان گفت: ۲۳۵ نفر براثر حوادث رانندگی در استان کردستان جان خود را از دست دادند که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۲۱۴ نفر بودند رشد ۹ درصدی رانشان می‌دهد.

 


مدیرکل پزشکی قانونی استان کردستان با اشاره به رشد ۹ درصدی فوت شدگان حوادث رانندگی در شش ماهه نخست امسال گفت: از کل فوت شدگان حوادث رانندگی ۱۸۷ نفر برون شهری، ۳۱ نفر درون شهری و ۱۷ نفردرجاده‌های روستایی بوده است.

 


وی افزود: براساس آمار، از کل فوت شدگان مدت مشابه سال قبل ۱۷۱ نفر برون شهری، ۲۷ نفردرون شهری و ۱۶ نفردیگردرجاده‌های روستایی بوده است.
همایون فر تصریح کرد: از ۲۳۵ نفر فوت شدگان ۱۹۰ نفرمرد و ۴۵ نفر دیگرزن بودند این درحالی است که از ۲۱۴ نفر فوت شدگان مدت مشابه سال قبل ۱۷۴ نفر مرد و ۴۰ نفر دیگر زن بودند.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1427122
ارسال نظر
نظرات