شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 09:05 منتشر شده در مورخ: 1397/08/26 شناسه خبر: 1428839
در گفتگو با مدیر کل اداره گمرکات استان کرمان مطرح شد؛
صادرات بیش از ۲۳۲ میلیون دلار از استان کرمان/گمرکات بم گوی سبقت واردات را در شش ماهه نخست سال ربود
قادر گفت:ارزش دلاری صادرات استان کرمان در شش ماهه نخست سال ۲۳۲ میلیون و ۸۲۴ هزار و ۲۸۱ دلار بوده است که ارزش دلاری کل صادرات استان در شش ماهه نخست سال گذشته ۳۱۱ میلیون و ۷۲۷ هزار و ۸۱۳ دلار بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد رضا قادر مدیر کل اداره گمرکات استان کرمان در گفتگو با راه آرمان؛در خصوص میزان صادرات شش ماهه ابتدای سال  گفت: صادرات استان کرمان از از چهار شهرستان کرمان،سیرجان، رفسنجان و بم انجام می شود.

وی در خصوص اقلام صادر شده از استان کرمان عنوان کرد: از چهار اداره گمرک یاد شده اقلام پسته و مغز پسته به وزن ۲۱ هزار و ۲۲۷  تن معادل ۱۷۶ میلیون و ۸۱۲ هزار و سیصد و شصت و چهار دلار ، کاشی و سرامیک به وزن ۵۵ هزار و ۷۰۳ تن معادل ۱۲ میلیون و ۷۸۸ هزار و ۱۲۲ دلار صادر شده است.

این مقام مسئول ادامه داد: از محل کمرگات استان تایر و تیوپ به وزن ۲ هزار و ۲۲۸ تن معادل ۸ میلیون و ۹۲۰ هزار و هفتادو نه دلار، خرما خشک و تازه به وزن۳ هزار و ۱۲۴ تن معادل ۴ میلیون و هفتاد و نه هزار و پانصد و پنجاه دلار ، سیمان به وزند ۹۸ هزار و ۳۶۱ تن معادل ۳ میلیون و ۲۴۴ هزار و ۹۳۷ دلار و دیگر اقلام به وزن ۱۲ هزار و ۶۶۳ تن معادل ۲۶ میلیون و ۹۷۹ هزار و ۲۳۰ دلار صادر شده اند.

قادر ابراز کرد: به طور کلی وزن اقلام عمده صادرات از محل گمرکات استان کرمان  ۱۹۳ هزار و ۳۰۷ تن بوده است که این عدد  در شش ماهه نخست سال ۹۶ ۱۳۸ هزار و ۴۷۳ بوده است.

مدیر کل اداره گمرکات استان کرمان افزود: ارزش دلاری صادرات استان کرمان در شش ماهه نخست سال ۲۳۲ میلیون و ۸۲۴ هزار و ۲۸۱ دلار بوده است که  ارزش دلاری کل صادرات استان در شش ماهه نخست سال گذشته ۳۱۱ میلیون و ۷۲۷ هزار و ۸۱۳ دلار بوده است.

این مقام مسئول در خصوص میزان صادرات از هر کدام از اداره گمرکات شهرستان ها اظهار کرد: در شش ماهه نخست سال ۱۱۷ هزار و ۱۵۵ تن کالا از گمرکات کرمان به ارزش ۸۵ میلیون و ۸۲۵ هزار و ۴۷۰ دلار، کمرگات سیرجان ۵ هزار و ۶۶۳ تن به ارزش ۳۵ میلیون و ۲۹۸ هزار و ۶۸۷ دلار صادر شده است.

وی ادامه داد: میزان ۶۷ هزار و ۹۰۴ تن به ارزش ۱۰۸ میلیون و ۲۶۲ هزار و ۲۲۸ دلار از محل گمرکات شهرستان رفسنجان و ۲ هزار و ۵۸۵ تن به ارزش ۳ میلیون و ۴۳۷ هزار و ۸۹۶ دلار از گمرکات شهرستان بم صادرات کالا صورت گرفته است.

قادر در رابطه با اقلام عمده واردات گفت: در شش ماهه نخست سال اجزا و قطعات خودرو به وزن ۸۵ هزار و ۱۰۵ تن به ارزش ۷۴۰ میلیون و ۷۳۰ هزار و ۱۷۹ دلار، لوازم صنعتی و برقی به وزن ۹۶ هزار و ۱۲۱ تن به ارزش ۱۴ میلیون و ۵۰۳ هزار و ۶۳۶ دلار به گمرکات استان کرمان وارد شده است.

مدیر کل اداره گمرکات استان کرمان ادامه داد: سایر لوازم و ماشیت آلات صنعتی مکانیکی به وزن ۱۷ هزار و دوازده تن به ارزش ۱۲ میلیون و ۴۸۸ هزار و ۴۸۴ دلار ، ماشین آلات راه سازی و کشاورزی به وزن ۲۸۰ تن معادل ۸ میلیون و ۷۸۵ هزار و ۸۱۲ دلار، خودرو سورای معادل ۵۴۲ تن به ارزش ۸ میلیون و ۷۲۹ هزار و ۶۹۱ دلار و سایر اقلام  به وزن ۲۵ هزار و ۸۳۵ تن به ارزش ۲۴ میلیون و ۲۴۱ هزار و ۴۶۷ دلار به اداره کمرگات استان کرمان وارد شده اند.

قادر تصریح کرد: در شش ماهه نخست سال ۱۳۹۷ جمع کلی میزان واردات به گمرکات استان کرمان ۲۲۴ هزار و ۸۹۵ تن بوده است که این عدد در شش ماهه نخست سال گذشته ۵۹ هزار و ۸۲۸ تن بوده است.

این مقام مسئول افزود: همچنین ارزش دلاری میزان واردات در شش ماهه نخست سال ۸۰۹ میلیون و ۴۷۹ هزار و ۲۶۹ دلار و این عدد نیز در شش ماهه نخست سال گذشته ۳۸۵ میلیون و ۴۹۹ هزار و سیزده دلار بوده است.

وی در رابطه با میزان واردات به گمرکات چهار شهرستان یاد شده گفت:در شش ماهه نخست سال ۱۲۸ هزار و ۱۳۶ تن به ارزش ۱۶ میلیون و ۸۵۲ هزار و ۱۹۹ دلار به گمرکات کرمان و ۸ هزار و ۶۶۳ تن معادل ۳۲ میلیون و ۳۰۰ هزار و ۴۳۹ دلار به گمرکات سیرجان کالا وارد شده است.

قادر در پایان خاطر نشان کرد: همچنین میزان ۸۷ هزار و ۹۶۵ تن به ارزش ۷۵۸ میلیون و ۸۲۰ هزار و ۲۸۹ دلار به کمرگات شهرستان بم و ۱۳۰ تن معادل ۱ میلیون و ۵۰۶ هزار و ۳۴۲ دلار به کمرگات شهرستان رفسنجان کالا وارد شده است.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1428839
ارسال نظر
نظرات