شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 12:24 منتشر شده در مورخ: 1397/09/03 شناسه خبر: 1431599
خلاءیی بزرگ در عرصه خدمت‌رسانی؛
روایت نماینده مریوان از استخدام‌های فامیلی در شهرداری‌!
نماینده مردم مریوان در مجلس گفت: شوراهای اسلامی شهرستان‌ها بسیاری از اقوام خود را در بدنه شهرداری استخدام می‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، منصور مرادی در حاشیه جلسه هم‌اندیشی شهرداری‌ها و رؤسای شهرهای کردستان که با حضور رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در استانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه در شهرهایی که صنعت در آنها وجود ندارد، ارزش افزوده این شهرها در میزان حداقلی خود قرار دارد، اظهار داشت: در مقابل شاهد هستیم که در شهرهای دیگر، تزریق‌های مالی کلانی به شهرداری‌ها می‌شود.

 

وی افزود: این تفاضل به این نکته مؤکد خواهد بود که باید به شهرهای با جمعیت زیر صدهزار نفر عنایت ویژه‌ای شود.

 

نماینده مردم شهرستان‌های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی، بحث درآمد پایدار را یکی از مسائل مهم در حوزه شهرداری‌ها دانست و تصریح کرد: متأسفانه شاهد هستیم که شهرداری‌ها با وجود داشتن بدهی، طلب‌هایی نیز دارند که وصول نشده و به همین خاطر برای دریافت این مطالبات نیازمند حمایت و همدلی قوه قضاییه و دیگر ذیصلاحان در این امر هستند.

 

وی با تأکید بر اینکه در بحث تأمین ماشین‌آلات مورد نیاز شهرداری‌های استان، بارها به سازمان شهرداری‌ها مراجعه شده است، تصریح کرد: بسیاری از ماشین‌آلات شهرداری‌های استان فاقد تجهیزات کاربردی است به‌عنوان مثال ماشین آتش‌نشانی یکی از شهرداری‌های کردستان شیشه نداشته و حتی از لحاظ بحث فنی نیز دارای مشکل است.

 

شهرداری سنندج حقوق 5 ماه کارگران را پرداخت نکرده است معوقات کارکنان شهرداری‌های استان کردستان 380 میلیارد ریال است معاون وزیر کشور در کردستان: شهرداران و دهیاران از ظرفیت روستاهای هدف گردشگری غفلت نکنند.

 

 

مرادی این مشکلات را خلاءیی بزرگ در عرصه خدمت‌رسانی دانست و افزود: باید برنامه‌های عملیاتی دیگر شهرها که در جذب اعتبارات موفق عمل کرده‌اند را بررسی و بر اساس شرایط منطقه‌ای و بومی الگوسازی کرد.

 

 

به گفته وی، شهر ارومیه با بودجه 1200 میلیاردی یکی از شهرهایست که می‌تواند به عنوان الگو معرفی شود.

 

 

نماینده مردم شهرستان‌های مریوان و سروآباد در مجلس گریزی به وضعیت تأسف‌بار برخی شوراهای شهر زد و گفت: شوراهای اسلامی شهرستان‌ها به خاطر اینکه شهردار را حفظ کنند بسیاری از اقوام خود را در بدنه شهرداری استخدام می‌کنند.

 

 

وی با ذکر اینکه این معضل از طریق خود شوراها ایجاد می‌شود، اعلام کرد: گاه شاهد هستیم که 4 الی 5 نفر از اعضای یک خانواده در شهرداری استخدام شده است.

 

 

نماینده مردم شهرستان‌های مریوان و سروآباد در مجلس با ذکر اینکه در بحث کمیسیون‌ها نیز باید نظارت و کنترل لازم لحاظ شود، خاطرنشان کرد: این مهم به دلیل وضعیت حاکم بر استان و شهرداری‌ها باید اجرایی شود.

 

 

مرادی در پایان با تأکید بر اینکه جلساتی که برگزار می‌شود باید دارای خروجی باشد، عنوان کرد: خروجی جلسات باید با حساسیت بیشتری دنبال شود تا حداقل بتوان بازخورد و اثربخشی لازم را لحاظ کرد.

 

رئیس مجمع نمایندگان مردم استان کردستان در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرداری های این استان در مرز ورشکستگی قرار گرفته و حتی توان پرداخت حقوق پرسنل خود را ندارند.

منبع خبر : سایت خبری شعار سال

http://shoaresal.ir/fa/news/171174/شهرداری-های-کردستان-در-مرز-ورشکستگی
شهرداری های کردستان در مرز ورشکستگی رئیس مجمع نمایندگان مردم استان کردستان در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرداری های این استان در مرز ورشکستگی قرار گرفته و حتی توان پرداخت حقوق پرسنل خود را ندارند. شعارسال: محسن بیگلری روز پنجشنبه در جلسه هم اندیشی شهرداران و روسای شوراهای اسلامی شهرهای استان کردستان با رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور اظهار داشت: به عنوان نمونه شهرداری سقز بیش از یک هزار و 400 میلیارد یال بدهی دارد. وی افزود: کار کردن در شهرداری هایی که امکان انجام کار عمرانی و حتی پرداخت حقوق ندارند، بسیار سخت است. بیگلری با بیان اینکه بهبود شرایط شهرداری ها نیاز به فکر و تدبیر اساسی دارد، اضافه کرد: با مشکلاتی که شهرداری های استان با آن مواجه هستند، بی شک رزومه کاری شهرداران نیز آسیب می بیند. رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: شهرداری ها در زمینه تامین قیر، تجهیزات آتش نشانی و سایر امکانات مشکلات زیادی دارند. نماینده مردم شهرستان های سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی هم در این جلسه با اشاره به اینکه زمین های قولنامه ای از آفت و مصیبت های گریبانگیر شهرهای این استان است، گفت: طبق قانون برای این اراضی شهرداری ها نمی توانند عوارض ساخت و ساز دریافت کنند. سید مهدی فرشادان اظهار داشت: برای حل مشکل مذکور دولت لایحه ای به مجلس ارائه کند تا این معضل هم بر طرف شود تا منابع درآمدی در اختیار شهرداری ها قرار گیرد. وی اضافه کرد: مراحل نهایی اصلاح قانون ارزش افزوده سهم شهرداری ها در مجلس در حال طی شدن است

منبع خبر : سایت خبری شعار سال

http://shoaresal.ir/fa/news/171174/شهرداری-های-کردستان-در-مرز-ورشکستگی

شهرداری های کردستان در مرز ورشکستگی رئیس مجمع نمایندگان مردم استان کردستان در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرداری های این استان در مرز ورشکستگی قرار گرفته و حتی توان پرداخت حقوق پرسنل خود را ندارند.

 

  محسن بیگلری روز پنجشنبه در جلسه هم اندیشی شهرداران و روسای شوراهای اسلامی شهرهای استان کردستان با رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور اظهار داشت: به عنوان نمونه شهرداری سقز بیش از یک هزار و 400 میلیارد یال بدهی دارد. وی افزود: کار کردن در شهرداری هایی که امکان انجام کار عمرانی و حتی پرداخت حقوق ندارند، بسیار سخت است.

 

بیگلری با بیان اینکه بهبود شرایط شهرداری ها نیاز به فکر و تدبیر اساسی دارد، اضافه کرد: با مشکلاتی که شهرداری های استان با آن مواجه هستند، بی شک رزومه کاری شهرداران نیز آسیب می بیند.

 

رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: شهرداری ها در زمینه تامین قیر، تجهیزات آتش نشانی و سایر امکانات مشکلات زیادی دارند.

 

نماینده مردم شهرستان های سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی هم در این جلسه با اشاره به اینکه زمین های قولنامه ای از آفت و مصیبت های گریبانگیر شهرهای این استان است، گفت: طبق قانون برای این اراضی شهرداری ها نمی توانند عوارض ساخت و ساز دریافت کنند.

 

 مهدی فرشادان اظهار داشت: برای حل مشکل مذکور دولت لایحه ای به مجلس ارائه کند تا این معضل هم بر طرف شود تا منابع درآمدی در اختیار شهرداری ها قرار گیرد. وی اضافه کرد: مراحل نهایی اصلاح قانون ارزش افزوده سهم شهرداری ها در مجلس در حال طی شدن است

 

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1431599
ارسال نظر
نظرات