شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 15:24 منتشر شده در مورخ: 1397/09/03 شناسه خبر: 1431731
جوان بسیجی بهاری و قاری برتر کشور:
قرآن تأثیر بسیاری در زندگی شخصی من داشته است/هنگام مواجه با مشکلات در هر موردی به قرآن متوسل می‌شوم
علیرضا رحمانی جوان 18 ساله بهاری و اهل روستای دینارآباد، سال جاری موفق به کسب مقام اول کشوری در مسابقات قرائت قرآن در بخش دانش‌آموزی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا رحمانی جوان بسیجی 18 ساله بهاری و قاری برتر کشور در گفت‌وگو با خبرنگار نافع، اظهار کرد: چهار سال است که قرائت قرآن کریم را آغاز کرده‌ام و طی این مدت موفق به کسب مقام‌های سوم، دوم و اول در مسابقات کشوری طی سال‌های 95، 96 و 97 شدم.

وی با بیان اینکه قبل از اینکه به طور خاص به قرائت قرآن بپردازم حدود دو سال مداحی می کردم، گفت: با تشویق عمویم  که استاد قرآن بود، علاقمند به رشته قرائت شده و شروع به خواندن قرآن کردم.

این قاری برتر کشوری بیان کرد: سپس به طور خاص با رشته قرائت آشنا شدم؛ در این راه عمویم با زحمت بسیار به پیشرفتم در این رشته کمک زیادی کرد.

وی با تقدیر از زحمات اساتیدش در این زمینه، افزود: آقایان مهدی ساعد و محمد صالحی از اساتیدی بودند که طی این مدت به من کمک کردند؛ استاد مهدی ساعد خود از بسیجیان فعال بوده و در راهنمایی من بسیار موثر بود.

رحمانی در پاسخ به این سوال که اگر فردی بخواهد در رشته قرائت قرآن فعالیت کرده و موفق شود، باید از کجا شروع کند؟، تصریح کرد: اعتقاد من این است که جلسات آموزش سنتی بیشترین تأثیر را در پیشرفت افراد در زمینه قرائت دارد.

وی ادامه داد: در قرائت قرار گرفتن فرد پشت میکروفن و در جو عمومی باعث بیشترین پیشرفت می‌شود؛ به اندازه‌ای که جلسات سنتی در پیشرفت تأثیرگذار است، جلسات تئوری تأثیر چندانی در پیشرفت فرد ندارد.

این جوان دینارآبادی که هم اکنون خود را برای حضور در دانشگاه آماده می‌کند، رشته علوم و حدیث قرآنی را رشته مورد علاقه خود برای ادامه تحصیل عنوان کرد و ادامه داد: قرآن در زندگی شخصی من بسیار تأثیرگذار بوده و به این جهت برای ادامه مسیر زندگی این رشته تحصیلی را در نظر دارم.

وی با بیان اینکه در بسیاری از موارد و مسائل زندگی قرآن تأثیر بسیاری در زندگی شخصی من داشته است، خاطرنشان کرد: هنگام مواجه با مشکلات در هر موردی به قرآن متوسل می‌شوم و نتیجه خوبی از آن گرفته‌ام.

انتهای پیام/ک

 

http://dana.ir/1431731
ارسال نظر
نظرات