شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 10:21 منتشر شده در مورخ: 1397/09/04 شناسه خبر: 1431900
به همت بسیج و سپاه همدان صورت گرفت
بهره‌برداری از 6 پروژه شاخص با بیش از 6 میلیارد ریال اعتبار/بهره‌مندی 1 دهستان و 4 روستا از پروژه‌های عمرانی شاخص
جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان در قرارگاه پیشرفت و آبادانی گفت: به همت سپاه و بسیج استان همدان طی سال جاری 6 پروژه شاخص با بیش از 6 میلیارد ریال اعتبار در 1 دهستان و 4 روستای دو شهرستان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی قراباغی در گفت‌وگو با خبرنگار نافع، با اشاره به بهره‌برداری از ۶ پروژه شاخص بسیج و سپاه استان به مناسبت هفته بسیج، اظهار کرد: پروژه‌های دیوارکشی مدرسه روستای آق‌داش مهربان علیا، دیوار‌کشی خانه بهداشت مساجد مهربان علیا و احداث دیوار ساحلی مهربان علیای روستای اکنلو از جمله این پروژه‌ها بوده است.

وی به بهره‌برداری از ۳ پروژه دیگر در شهرستان فامنین بخش پیش‌خور طی این هفته اشاره کرد و گفت: انتقال آب شرب روستای چپقلو با 2 کیلومتر طول، استخر ذخیره آب کشاورزی روستای چپقلو و عملیات آبخیزداری و آب‌بند سنگ ملاتی روستای باباحصاری سه پروژه مورد بهره‌برداری در این بخش بود.

جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان در قرارگاه پیشرفت و آبادانی بیان کرد: جمع اعتبارات پیش‌بینی شده 6 پروژه ذکر شده، ۶ میلیارد و ۲۸۳ میلیون ریال بوده است.

وی با بیان اینکه حدود ۴۰ درصد بخشی از پروژه‌ها با مشارکت دستگاه‌های استان انجام شده بود، افزود: دیوارکشی ۲ مدرسه و خانه بهداشت نیز با بهره‌مندی ۵۰ درصدی هر پروژه از اعتبارت استانی با همکاری سازمان برنامه و بودجه و فرمانداری کبودراهنگ انجام شد.

قراباغی با اشاره به نقش مشارکت مردم در اجرای این پروژه‌ها، تصریح کرد: نقطه قوت تمام پروژه‌های ذکر شده، مشارکت مردمی بوده است و این مهم از نکات برجسته و بارز یا تفاوت اصلی پروژه‌های یاد شده با پروژه‌های دستگاه‌های اجرایی است.

وی با تأکید بر اینکه در نظر است هسته‌های جهادی در اجرای پروژه‌ها از مردم آن روستاها باشند، ادامه داد: با مشارکت مردم در این پروژه‌ها، با توجه به واقف بودن آنها به ارزش کار در آینده نگهداری بهتری نسبت به این پروژه‌ها انجام و روحیه تعاون در این مناطق ایجاد می‌شود.

جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان در قرارگاه پیشرفت و آبادانی در ادامه خاطرنشان کرد: به دنبال بارندگی‌های اردیبهشت ماه امسال و سال‌های گذشته سیلاب‌هابی در روستای اکنلو به وجود می‌آمد که حتی به خانه‌ها نیز آسیب می‌زد که با اجرای پروژه دیوار ساحلی اکنلو و رفع این مشکل رضایت‌مندی مردمی ایجاد شده است.

وی با اشاره به بهره‌برداری از 5 پروژه طی هفته دفاع مقدس، یادآور شد: در روستای اکنلو طی هفته دفاع مقدس پروژه‌ احیای قنات به بهره‌برداری رسید که در صورت عدم احیای این قنات قریب به 200 هکتار باغ انگور تغذیه کننده از این قنات خشک می‌شد.

قراباغی با بیان اینکه با احیای این قنات، امسال محصول خوبی از باغات روستای اکنلو برداست شد، اظهار کرد: به دنبال رونق در باغات باغداران این منطقه و با کمک کارگروه اشتغال و معیشت، امسال برای اولین بار جشنواره بین‌المللی انگور با حضور ۲۱ کشور دنیا در این روستای گردشگری برگزار  شد.

وی با تأکید بر اینکه اجرای پروژه‌هایی از این دست در برخی مناطق ضروری است، گفت: بهره‌برداری از این پروژه افزایش امید به زندگی و امید به ماندگاری در این روستا را تقویت کرد و مانع از مهاجرت از روستا شد.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1431900
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی