شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 14:01 منتشر شده در مورخ: 1397/09/04 شناسه خبر: 1431936
برگزاری جشن های ولادت حضرت رسول اکرم (ص) در پایتخت وحدت ایران
مراسم جشن ولادت حضرت رسول اکرم (ص)و امام جعفرصادق(ع) در مساجد، تکایا و حسینیه های سراسر استان سیستان وبلوچستان برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصرهامون، جشن های ولادت حضرت رسول اکرم و امام جعفر صادق(ع) در مساجد، حسینیه ها و تکایای و منازل مردم شیعه و سنی استان سیستان وبلوچستان در پایتخت وحدت کشور با شور و حالی وصف ناشدنی برگزار شد.

بر پایه این گزارش، مراسم جشن ولادت حضرت رسول اکرم(ص) و امام جعفرصادق(ع) در مسجد حضرت ابوالفضل(ع) زاهدان با مولودی خوانی، اهدای جوائز به همنامان حضرت رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع)، سخنرانی مذهبی و... برگزار شد.
بر پایه این گزارش، رئیس اداره تبلیغات اسلامی زاهدان در حاشیه این مراسم ضمن تبریک میلاد حضرت رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق (ع) با اشاره به رحمانیت و مهربانی پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) گفت: یکی از مواردی که در ایام ولادت با سعادت خاتم الانبیاء(ص) می توان به آن اشاره کرد این می باشد که خداوند پیامبراکرم(ص) را به عنوان مظهر رحمت ستوده است.
حجت الاسلام علی خیور در گفت و گو با خبرنگار ما تنها راه نجات بشر که شیعه و اهل تسنن به آن رسیده اند را ادامه دادن راه ائمه اطهار (ع) دانست و تصریح کرد: در قرآن کریم، خداوند پیامبر گرامی اسلام را به عنوان الگو براى تمام جهانیان معرفى می کند.
وی با بیان اینکه باید پیامبر خدا را به عنوان الگوی کامل حیات دنیوی و اخروی دانست اضافه کرد: دین مبین اسلام، دین تجمیع و وحدت تمامی آحاد و ابنای بشریت است.
وی با اشاره به هفته وحدت ادامه داد: سیستان و بلوچستان نماد وحدت شیعه و سنی است و این موضوع عاملی شده تا دشمن تمام تلاش خود را برای برهم زدن این اتحاد و انسجام انجام دهد و در این خصوص همه باید هوشیار باشیم.
انتهای پیام/

http://dana.ir/1431936
ارسال نظر
نظرات