شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 13:16 منتشر شده در مورخ: 1397/09/13 شناسه خبر: 1434757
میدان های اصلی شهر سنندج در تسخیر معتادان خیابانی !
حضور معتادان در گوشه و کنار شهر سنندج و مصرف آزادانه مواد مخدر چهره این منطقه را زشت کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، استان کردستان بر اساس اعلام بسیاری از مسئولان از استان‌های سفید در حوزه اعتیاد است، این در حالی است که آمار پیش‌بینی وجود 21 هزار معتاد در استان به صورت رسمی و آمارهای بالاتری از سوی برخی از مسئولان ارائه می‌شود که سفید بودن آن را نفی می‌کند.

 

تردد کارتن‌خواب‌ها، فراوانی آسیب‌های اعتیاد و خرید و فروش مواد مخدر در میدان های شهر سنندج موضوع تازه‌ای نیست، این مشکلات بارها باعث شکایت و نارضایتی مردم از این معتادین مطرح شده است و بعد از آن اقدام نیروی انتظامی را در پی داشته است، اما چیزی نگذشته که دوباره اوضاع به شکل قبل برمی‌گردد و به قول معروف همان آش و همان کاسه!

 


آنها همه جا دیده می شوند، قبلا کوچه های گذری، محله ها و بعضا در خیابان های اصلی پاتوق آنها بود، اما حالا در این شب و روزهای های سرد پاییز ، آنها در حاشیه خیابان ها و لابه لای نرده ها هم جا خوش کرده اند.

 

 

 معتادانی که غوطه ور شدن شان در منجلاب نشئه و خماری باعث شده تا خانواده ها، آنها را در خیابان ها رها کنند.

 


هرچند حس ‌ترحم خیلی از بیننده‌ها را جلب می‌کند اما نگاه غضب‌آلود مردم را هم به همراه دارد چراکه وجود معتادان و کارتن‌خواب‌ها را معضلی برای فرزندان و خانواده شان می‌دانند. روز و شب ندارد. همیشه هستند اما شب تعدادشان بیشتر می‌شود.

 


در ایام پاییز و زمستان که روزها کوتاه‌تر و شب‌ها طولانی‌تر هستند از ساعت 19 شاهد جولان گسترده معتادان و ولگردان شبانه در سطح میدان انقلاب و مسیر خیابان طالقانی تا چهار‌راه طالقانی بودیم که این مهم از آغاز فصل بهار و طولانی‌شدن ساعات روز به ساعت 9 شب منتقل شده و تا پاسی از شب شاهد جولان این افراد هستیم.

 


تردد معتادین خیابانی در سطح خیابان طالقانی به سمت میدان انقلاب شهر سنندج تاحدی است که بانوان به هیچ وجه نمی‌توانند از بین معتادان و فروشندگان عبور نمایند و این در حالی است که میدان انقلاب سنندج مکان اصلی برای ایستگاه‌های تاکسی به دو ترمینال مسافربری مرکز استان بوده و همه مسافران به مرکز کردستان به ناچار باید از این میدان عبور نمایند.

 

هر جا که درخت هست و خلوت هست، چند معتاد نشئه اند یا در چرت اند

 

شهروندانی که شاهد این گونه مناظر می شوند، می گویند: هر جا که درخت هست و خلوت هست، چند معتاد نشئه اند یا در چرت اند. ضمن آنکه در میدان های شهر سنندج  پر است از سرنگ و سوزن های آلوده که به کناری پرتاب شده است.

 


یکی از همین شهروندان از معتادان می گوید و توزیع کنندگانی که خودش بارها آنها را در حال مصرف و پخش مواد دیده: «از مسئولان خواهش می کنم یک سری به این میدان های شهر بزنند.

 


 تجمع معتادان و توزیع کنندگان مواد مخدر به ویژه شب ها در این محل ها فاجعه بار است


یکی دیگر از شهروندان سنندجی خاطر نشان کرد: با دیدن این همه معتاد دلم می لرزد و قلبم تکان می خورد. واقعاً جای تعجب و تأسف است که هیچکس به فکر جمع کردن این صحنه های تکان دهنده نیست.»

 


می طلبد تمامی دستگاه های مرتبط از جمله شهرداری، شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و نیروی انتظامی در این زمینه تلاش خود را بکار گرفته، با برنامه ریزی صحیح و دراز مدت و با همکاری یکدیگر برای جمع آوری معتادان متجاهر در سطح شهر (بویژه در میدان ها و خیابان های اصلی شهر) و اسکان آنان در کمپ های ترک اعتیاد، گامی مثبت و اصولی بردارند و با این کار به پاکسازی جامعه از آسیب های اجتماعی و ایجاد امنیت و رونق آنها کمک کنند.

 

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1434757
ارسال نظر
نظرات