شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 09:37 منتشر شده در مورخ: 1397/09/14 شناسه خبر: 1434986
درنشست خبری با کانون شوراهای کارگری استان کرمان عنوان شد؛
«ایران یار» طرح ملی حمایت از کالای ایرانی/ازدواج چهل زوج کارگر در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب
ظهر روز گذشته نشست خبری با کانون شوراهای کارگری استان کرمان با حضور مسئولین مربوطه در محل اداره تعاون،کار و امروز اجتماعی استان کرمان برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  راه آرمان؛ روز گذشته  نشست خبری با کانون شوراهای کارگری استان کرمان با حضور مسئولین مربوطه در محل اداره تعاون،کار و امروز اجتماعی استان کرمان برگزار شد.

مسئول بسیج کارگری استان کرمان:«ایران یار» طرح ملی حمایت از کالای ایرانی

حسین باقری فرمانده بسیج کارگری استان کرمان نیز در جمع اصحاب رسانه به طرح ملی”  ایران یار ”  گفت : این طرح در جهت حمایت از تولید کالای ملی و فرهنگ سازی استفاده از آن اجرا می شود در این طرح دل نوشته ها و نقاشی های فرزندان کارگران واحد های تولیدی برای دبیرخانه ارسال می شود و بعد از نظر سنجی و داوری تعداد ۴۰ طرح انتخاب و به نفرات برتر جوایزی تعلق خواهد گرفت .

وی ادامه داد : دومین مرحله طرح ایران یار استفاده از نمایندگان کارخانه های تولیدی در واحد های اموزشی جهت اشنا ساختن دانش آموزان با کالا های داخلی در حال تولید است و در ادامه بازدید از کارخانه های داخلی و دیدن محصولات در حال تولید از نزدیک توسط فرزندان کارگر و دانش آموزان می باشد .

میر عامل شرکت ذغال سنگ استان کرمان: حقوق کارگران شرکت ذغال سنگ به روز شده است/رشد ۸ درصدی استخراج ذغال سنگ  در نه ماهه امسال

مرتاض میر عامل شرکت ذغال سنگ استان کرمان در نشست خبری مدیر کل اداره تعاون با کانون شوراهای کارگری استان گفت : در سال جاری نسبت به سال گذشته ۸ درصد رشد تولید و نبست به مدت مشابه در سال ۹۵  ۲۱ درصد افزایش تولید داشته ایم و در این مقطع زمانی توانسته ایم حقوق کارگران را به روز پرداخت کنیم .

وی به تنش های دشمنان در عرصه اقتصاد اشاره کرد و گفت : در حالی که تمام تلاش دشمن در سیاه نمایی از اوضاع اقتصاد ایران است اما ما توانستیم ،کلیه معوقات حقوق کارگران  و بازنشستگان دولتی را تسویه کنیم و تا پایان سال این امر در معادن خصوصی هم اجرایی خواهد شد و البته توزیع شیر بین کارگران که سال های لغو شده بود از ابتدای امسال دوباره از سر گیری شده است .

مدیر عامل شرکت ذغال سنگ ادامه داد : طرح راه اندازی کارگاه خیاطی برای دوخت لباس کارگران توسط خود اونها اجرایی شده است و بدهی های آب و برق تمامی معادن استان که به تعویق افتاده بود و نزدیک به ۶ میلیارد تومان می شد  تقسیط شد و مبلغ کلی ان پرداخت شده است و تنها چند قسط باقی مانده که است که تا پایان سال کاملا پایان می یابد

مرتاض در پایان به بدهی این شرکت به سازمان تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت : ۳۸ درصد از بدهی ما مشمول بخشودگی شد و با بقی آن طی تهاتری با ذوب آهن اصفهان و تامین اجتماعی پرداخت شده است لذا باید گفت که این خدمات تنها گوشه ایی از خدمت به صنعت بزرگ این استان و کشور است که با اتحاد و همدلی می توان آنان را رفع کرد و دشمن را ناامید  ساخت لذا اکنون کسی از شرکت ذغال سنگ بدهی ندارد چنانچه کسی بدهی دارد دفتر بنده را به وی نشان بدهید .

مدیر کل اداره تعاون کار ورفاه اجتماعی استان کرمان:ازدواج چهل زوج کارگری در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب

رضا اسماعیلی مدیر کل اداره تعاون کار ورفاه اجتماعی استان کرمان درنشست خبری با کانون شوراهای کارگری استان گفت  : در مقطعی قرار داریم که دشمنان مرتب و با صراحت جلو آمده و پرچم بر اندازی نظام جمهوری اسلامی ایران را بالا برده است لذا در این زمان ابتکا ابداع و اتحاد کارگران بسیجی برای رشد و توسعه تولید و حفظ هرچه تمام تری خطوط جنگی اقتصاد باید تلاش کنند و روحیه جهاد و ایثار گری را به اوج بر سانند.

وی ادامه داد : کارگران همیشه در همه صحنه ها حاضر بودند لذا این حق آنان است در استانه چهل سالگی انقلاب از آنان به شکل ها و گونه های مختلف تقدیر به عمل آید لذا طرح هایی ارائه و قابلیت اجرایی دارند که قرار است ، اجرا شوند تعدادی از این طرح ها برگزاری ازدواج ۴۰  زوج کارگری است و تقدیر از ۴۰ بانوی کارگر که شاخص در واحد های  تولیدی هستند .

اسماعیلی در پایان خاطر نشان کرد : با وجود ۳۱۰ هزار کارگر بیمه شده اصلی بسیار خوشحالیم که دستاوردهای انقلاب توسط کارگران خدومش بدست آمده است لذا برای این مناسبت ۴۰ نماز شکر در واحد های کارگری و تجلیل از ۴۰ کار افرین برتر در عرصه تولید و صنعت ، تقدیر از ۴۰ فرزند کارگر که رتبه های علمی ورزشی و یا فرهنگی بدست اورده اند را در دستور کار داریم .

انتهای پیام/

http://dana.ir/1434986
ارسال نظر
نظرات