شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 09:38 منتشر شده در مورخ: 1397/09/14 شناسه خبر: 1434990
در نشست رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با مدیرعامل شرکت راه آهن کشور صورت گرفت؛
توافق برای نوسازی محدوده ریلی بحرانی در مسیر کرمان – بافق/ افزایش ظرفیت و کیفیت قطارهای مسافربری
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از نوسازی محدوده ریلی بحرانی در مسیر کرمان – بافق تا ۲۲ بهمن خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  راه آرمان؛روز گذشته نشست مشترک رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با مدیرعامل، اعضای هیئت مدیره و معاونان شرکت راه آهن جمهوری اسلامی و مدیر شرکت راه آهن استان کرمان برگزار و آخرین موضوعات و مباحث مرتبط با بخش ریلی استان کرمان در حوزه تردد مسافر و وضعیت قطارهای مسافربری مورد بررسی قرار گرفت.

محمدرضا پوربراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در این دیدار با انتقاد و گلایه از عدم اجرایی شدن مصوبات قبلی در ارتباط با بازسازی خط ریلی کرمان – بافق اظهار داشت: مدتهاست که علیرغم خریداری ریل و ملزومات، اما بازسازی خط ریلی کرمان – بافق صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه قاعدتا برای ما و مردم کرمان استمرار این مسئله قابل قبول نیست، ادامه داد: در بعضی از فواصل این مسیر، سرعت حرکت قطار به حدود ۳۰ کیلومتر می رسد که با توجه به توسعه ریلی این وضعیت درست نیست.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی همچنین کیفیت قطارهای مسافربری را مطرح و به موارد متعدد اعتراض مردم نسبت به این مسئله اشاره کرد.

در ادامه این دیدار مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی با قبول کوتاهی های صورت گرفته و تاخیر در بازسازی مسیر ریلی کرمان – بافق اشاره کرد: تمام تلاشمان را می کنیم که هر چه سریعتر تعهداتمان در این زمینه عملیاتی شود.

در نشست رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره شرکت راه آهن مقرر گردید که بازسازی و رفع نقطه بحرانی منطقه خط ریلی کرمان – بافق حدفاصل ایستگاه مورد تا سیریز به طول ۲۷ کیلومتر که بیشترین کاهش سرعت و مشکلات ایجاد شده را دارد در اولویت قرار گیرد.

اعتبارات مربوط به این بازسازی طی یک هفته آینده از طریق مدیرعامل شرکت راه آهن به پیمانکاران پرداخت میشود تا خط منطقه سیریز تا بافق که چهار ایستگاه را پوشش میدهد تا ۲۲ بهمن به اتمام برسد و بازسازی خط و کیفیت انتقال به نحوی باشد که متوسط سرعت ۱۱۰ کیلومتر در آن رعایت شود.

در خصوص مابقی خط تا کرمان نیز در این نشست توافق شد که استفاده از ظرفیت اوراق بهادار برای طرح های عمرانی هم از طریق کمیسیون اقتصادی پیگیری های لازم صورت گیرد و هم از طریق شرکت راه آهن که در بودجه امسال و سال آینده عملیاتی شود.

همچنین در خصوص افزایش کیفیت قطارهای مسافربری با توجه به اینکه از دغدغه های شهروندان است، توافق گردید که مذاکرات آن همزمان با بهبود شرایط نقطه بحرانی، در مورد افزایش ظرفیت قطار و واگن های باکیفیت در دستور کار باشد و گزارش وضع مربوطه ظرف یک ماه آینده از طریق راه آهن به رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ارائه شود.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1434990
ارسال نظر
نظرات