شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 16:56 منتشر شده در مورخ: 1397/09/14 شناسه خبر: 1435311
استاندار آذربایجان‌شرقی؛
دچار گسستگی نسلی شده‌ایم/ بانوان راه حضرت فاطمه زهرا را ادامه دهند
پورمحمدی گفت: متاسفانه نسل‌ها از یکدیگر فاصله گرفته‌اند و باید برای برقراری پیوند میان آنان و نزدیکی‌شان به یکدیگر تلاش کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج،  محمدرضا پورمحمدی ظهر امروز در آئیین نکوداشت مقام والای مادر و تجلیل از مادران نمونه که در تالار معلم تبریز برگزار می‌شد با بیان اینکه خدمت تمام مادران به ویژه مادران شهدا سر تعظیم فرود می‌آورد، تاکید داشت: اگر ما امروز در آسایش و آرامش زندگی می‌کنیم، نتیجه ایثارگری فرزندان این مادران است و از اینکه اولین نشست و برنامه‌ام در کسوت استانداری به این برنامه اختصاص یافت خرسندم.

وی متذکر شد: در کشور دچار گسستگی نسلی شده‌ایم و دشمنان کانون خانواده را هدف گرفته‌اند تا به نابودی برسانند؛ متاسفم بگویم که در مقاطعی فعلا موفق شده‌اند.

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه امروز منظور از سواد، مدرک دکترای و توانایی خواندن و نوشتن نیست، توضیح داد: در یونسکو سواد عاطفی، ارتباطی، اقتصادی، مقاومت، اقتصاد خانه و سواد رسانه را به‌عنوان شش محور اصلی مطرح کرده‌اند.

وی خاطرنشان ساخت: اخلاق را باید تماما فرا بگیریم، نمی‌گوییم بانوان عین فاطمه زهرا(س) عمل کنند اما می‌توانند راهش را ادامه دهند؛ مردان نیز شاید نتوانند همچون امیرالمومنین(ع) باشند اما می‌توانند مثل او بودن را تمرین کنند و فضایل ایشان را سرلوحه کارشان قرار دهند.

گفتنی است؛ غلامرضا محمدی، رئیس بنیاد فرهنگی و بین‌المللی مادر نیز در این مراسم گفت: روستازاده و آدم فقیری بودم که با تحصیل خود را بالا کشیدم و مدتی در خارج از کشور مشغول فعالیت شدم، با بازگشت به ایران برای پدرم کارهایی کردم تا در رفاه باشد اما در فکر این بودم برای مادرم چه کنم؟

وی افزود: از مادرم پرسیدم تاریخ تولدش چه روزی است، شناسنامه‌اش را نشانم داد و به مناسبت تولد او یازدهم مهرماه بنیاد مادر را تاسیس کردم؛ بعد از آنکه مادرم را از دست دادم با خاتمه‌ی مراسم تدفین مستقیم راهی خانه شدم و آنجا بود که دیدم بدون مادر خانه چقدر سرد و بی‌روح است.

انتهای پیام/

 
 
 

 

http://dana.ir/1435311
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی