شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 19:03 منتشر شده در مورخ: 1397/09/14 شناسه خبر: 1435342
با حضور مسئولین صورت گرفت؛
فاز نخست نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی در دانشگاه کار رفسنجان به بهره برداری رسید+تصاویر
اولین فاز نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی در موسسه آموزش عالی کار رفسنجان امروز با حضور مسئولین استانی و شهرستان به بهره برداری رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  راه آرمان; عصر امروز طی مراسمی با حضور علیرضا محجوب نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ، حجت الاسلام رمضانی پور امام جمعه، حجت الاسلام هاشمیان رئیس شورای شهر و جمعی از مسئولین ، رئوسا و هیات علمی دانشگاه های رفسنجان و مدیران شرکت های توزیع برق شهرستان و استان ، فاز اول نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی در موسسه آموزش عالی کار رفسنجان به بهره برداری رسید و کلنگ فاز دوم این پروژه نیز بر زمین زده شد.

علیرضا سلیمانی دکترای حسابداری زیست محیطی و عضو هیات علمی دانشگاه کار رفسنجان  مدیر اجرایی این پروژه در این خصوص بیان داشت: فاز اول پروژه نیروگاه خورشیدی داشگاه کار  با قدرت ۱۰۰کیلو وات و با اعتبار یک میلیارد تومان به بهره برداری رسید و فاز دوم آن با قدرت ۵۰۰کیلو وات و به ارزش ۵ میلیارد تومان کلنگ زنی شد که تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.

وی شدت و میزان تابش ، تعداد روزهای آفتابی ، قرارداد خرید تضمیمی و از همه مهم تر تجاری سازی دانشگاه را از مهم ترین دلایل اقدام به شروع این پروژه عنوان کرد و گفت: تمامی درآمد این طرح صرف خود دانشگاه می شود تا حتی بتوان شهریه های دانشگاه را کاهش و به نزدیک صفر برسانیم.

سلیمانی خاطر نشان کرد: در رفسنجان که توان آبهای زیر زمینی کاهش یافته و تاثیراتی بر محصولات شهر داشته ، چنین پروژه هایی می تواند آینده سبز تر و اقتصاد پایدار تری را برای شهرستان رقم بزند ، این طرح ها اگر اشتغال زایی پایینی دارند اما اشتغال پایدار ایجاد می کنند.

مدیر اجرایی پروژه نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی دانشگاه کار رفسنجان گفت: انرژی این نیروگاه از روز گذشته با حضور نماینده های توزیع ،شرکت برق و نماینده پیمانکار وارد شبکه شده که در امد حاصل از فروش آن صرف دانشگاه می شود و بحث قرائت کنتور و اتصال به شبکه آن نیز تا اوایل هفته انجام می شود.

انتهای پیام

http://dana.ir/1435342
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی