شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 20:00 منتشر شده در مورخ: 1397/09/14 شناسه خبر: 1435366
نماینده مردم اردبیل در مجلس:
مطالبه‎گری حق دانشجو است/ مسئولان اجرایی استان در مجامع دانشجویی پاسخگو باشند
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دانشجو باید سیاسی باشد اما سیاسی‌کار نباشد،گفت: مطالبه‌گری حق دانشجویان و جوانان است چرا که همین مطالبه‌گری‌ها باعث پیشرفت جامعه و منطقه می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سبلان‌ما، صدیف بدری نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی عصر امروز در جشن روز دانشجو که در دانشگاه آزد اسلامی اردبیل برگزار شد با بیان اینکه دانشجویان و جوانان این مملکت برای دفاع و پیشرفت کشور خود از هیچ چیز نمی‌هراسند، گفت: امروز همه مردم همچون 8 سال دفاع مقدس با تمام قوا پای آرمان‌های انقلاب ایستاده اند.

وی با بیان اینکه دانشجویان و جوانان این سرزمین دارای پتانسیل‌های فراوانی هستند، خاطرنشان کرد: دولتمردان باید از این ظرفیت های پنهان برای پیشرفت کشور در تمامی زمینه ها استفاده کنند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دانشجو باید سیاسی باشد اما سیاسی‌کار نباشد،گفت: مطالبه‌گری حق دانشجویان و جوانان است چرا که همین مطالبه‌گری‌ها باعث پیشرفت جامعه و منطقه می‌شود.

بدری در ادامه سخنان خود به قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان نیز اشاره کرد و گفت: این قانون گام مثبتی از سوی مجلس بود، چراکه باعث شد میدان برای جوانان باز شود.

وی با بیان اینکه در عصر کنونی از ظرفیت ها و پتانسیل های جوانان جویای علم و دانش باید در تمامی عرصه‌ها به‌خصوص در اقتصاد مملکت بهره ببریم، گفت: در این راستا قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان قدم مثبتی بوده و امیدواریم بتوانیم عرصه را برای جوانان این مرز و بوم باز کنیم و از پتانسیل آنها در اداره کشور بهره بگیریم.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیش از هزار نفر از بازنشستگان بر سر کار بوده‌اند که بعد از تصویب این قانون کنار رفته‌اند، گفت: اکنون عرصه و فضا برای جوانان باز شده است بنابراین همه با هم باید برای پیشرفت کشور از جوانان بهره ببریم؛ چرا که پیشرفت یک کشور در دستان جوانان و دانشجویان خلاق و نخبه است.

وی افزود: همانطور که از جوانان در انقلاب اسلامی و 8 سال دفاع مقدس بهره بردیم و موفق شدیم، امروز هم باید در عرصه‌های مختلف از آنها استفاده کنیم؛ ضمن اینکه دانشجویان و جوانان نیز نباید فراموش کنند که آرمان اصلی آنها باید آرمان‌های انقلاب اسلامی باشد.

بدری با بیان اینکه توسعه هر جامعه‌ای در گرو توسعه زیرساخت‌های آن جامعه است گفت: راه‌آهن اردبیل حق مسلم مردم این منطقه بوده که با مطالبه‌گری مردم و تلاش مسئولان، این مهم به یکی از برنامه‌های اولویت‌دار دولت تبدیل شده است؛ به طوری که در سال 94 اعتبارات تعلق یافته 7 میلیارد تومان بوده، ولی خوشبختانه در سال 97 آن را به 400 میلیار تومان رسانده‌ایم.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی از جوانان خواست ضمن مطالبه‌گری، مسئولان را به چالش بکشانند و پیگیر اقدامات و کارهای مسئولان باشند، چرا که مطالبه‌گری باعث عملکرد بهتر مسئولان می‌شود.

 

انتهای پیام/ج

http://dana.ir/1435366
ارسال نظر
نظرات