شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 10:09 منتشر شده در مورخ: 1397/09/15 شناسه خبر: 1435411
معان سابق شورای امنیت در جمع دانشجویان گنبدی :
پیشرفت جامعه در سایه حاکمیت دینی امکان پذیر شد/ مسئولانی که حال دینداری و انقلابی گری ندارند، کنار بروند
معاون سابق دبیر شورای عالی امنیت ملی در جمع دانشجویان گنبدی گفت: پیشرفت جامعه در سایه حاکمیت دینی ،روحیه تدین و انقلابی امکان پذیرشد. دلیل اصلی پیشرفت هسته ای و نظامی ما، فضای حاکم مدیریت ممزوج با تفکر دینی بود که مانع را نمی بینند و فقط هدف را دنبال می کنند .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گلستان ما؛ علی باقری امروز در همایش دانشجو، خودباوری و پیشرفت در جمع دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد گنبدکاووس با معرفی 2 تفکر حاکم در جامعه، اظهار کرد: یک فکر معتقد است که ورود دین به حاکمیت موجب کارآمدی اداره جامعه می شود که این تفکر امام بود و انقلاب با این ماهیت آغاز شد و دیگری این که ورود دین باعث ناکارآمدی حاکمیت می شود و معتقد است اگر می خواهیم حکومت کارا داشته باشیم و بتواند تامین کننده نیاز جامعه در مسیر پیشرفت باشد و رفاه و توسعه را بهمراه داشته باشد باید فاصله دین حفظ شود که از ابتدای انقلاب تاکنون مطرح است.

وی افزود: باید دید در هماورد این دو تفکر کدامیک موفق بوده اند و در عمل مرور به گذشته و واقعیت ها آن را اثبات می کند.

معاون سابق دبیر شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: بعد از نهایی شدن توافق هسته ای چند بار دولتمردان مطرح کردند که کشور با مشکل اقتصادی مواجه است و برای حل آن باید توسعه اقتصادی بوجود آورد و برای آن هم نیازمند «سرمایه »، «فناوری» و «نیروی متخصص» هستیم که در حال حاضر در کشور کمّاً و کیفاً به مقدار مورد نیاز وجود ندارد و باید آن را از خارج وارد کنیم.

برجام تعطیلی فناوری و صنعت هسته ای کشور را به همراه داشت

وی با بیان اینکه برجام عملا تعطیلی فناوری و صنعت هسته ای کشور را به همراه داشت، بیان کرد: غربی ها گفتند که هسته ای خود را تعطیل کنید، ما در برجام بیش از 100 حق هسته ای خودمان را از خود سلب کردیم و بسیاری از دستاوردهای هسته ای را از بین بردیم و به خارج فرستادیم.

باقری با اشاره به شعار انتخاباتی رئیس جمهور که می خواهیم چرخ سانتیرفیوژ و چرخ اقتصاد بچرخد ادامه داد: امروز بعد از اینکه همه آنچه که آن ها خواستند ما در قالب برجام به آنها دادیم و مطالبات فراتر از برجام انجام شد هنوز توسعه اقتصادی انجام نشده است.

این استاد دانشگاه به تحریم های ظالمانه دشمنان از ابتدای پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: از همان ابتدا در عرصه های اساسی و مهم هسته ای و نظامی تحریم شدیم که ربطی هم به جنگ صدام، فلسطین، سوریه و حقوق بشر نداشت، چون اینها اصلا مطرح نبود.

پیشرفت های هسته ای و موشکی ایران بعد از انقلاب واقعی، شگرف و در تراز جهانی است

وی پیشرفت های عرصه هسته ای و موشکی را واقعی و شگرف خواند و اذعان کرد: این صنعت در دنیا در چند کشور خلاصه می شود و ما بدون هیچ کمکی به آن دست یافتیم به همین دلیل امروز می خواهند جلوی پیشرفت ما را بگیرند.

باقری با اشاره به پاسخ قاطعانه نیروی هوا فضای سپاه به حمله کور تروریست ها به مجلس شورای اسلامی گفت: پاسخ قاطعانه سپاه با 6 موشک و انفجار در 7 نقطه و هلاکت سرکرده های داعش نشان دهنده پیشرفت های اساسی در صنعت موشکی ماست. نمایش اقتدار نیروی دریایی در تنگه هرمز و رونمایی از موشک بالستیک نقطه زن نشان داد جمهوری اسلامی ایران به فناوری هایی در این صنعت دست یافته است که برای نخستین بار در جهان است و این واقعیت عینی است.

معاون سابق دبیر شورای عالی امنیت ملی با تاکید بر اینکه بواسطه تحریم های ظالمانه به هیچ وجه دسترسی به سرمایه، فناوری و نیروی متخصص خارجی نداشتیم، متذکرشد: شهدای هسته ای و دانشمندان ما تماما در داخل ایران تحصیل کردند و سرمایه و فناوری هم مال داخل بوده و ما بدون اتکا به بیرون توانستیم در این دو عرصه به پیشرفت در تراز جهانی دست پیدا کنیم.

دلیل اصلی پیشرفت هسته ای و نظامی ما، فضای حاکم مدیریت ممزوج با تفکر دینی است

وی با بیان اینکه پیشرفت جامعه در سایه حاکمیت دینی، روحیه تدین و انقلابی امکان پذیرشد، افزود: دلیل اصلی پیشرفت هسته ای و نظامی ما، فضای حاکم مدیریت ممزوج با تفکر دینی بود که مانع را نمی بینند و فقط هدف را دنبال می کنند . در حالی که اگر در صنایعی مانند خودروسازی وجود داشت با وجود سرمایه و نیروی انسانی در طول 45 سال عقب گرد نداشتیم.

باقری با بیان اینکه امروز قلدرهای غربی می گویند که هسته ای و موشکی نداشته باشید، گفت: جریان انقلابی و متدینیین می گویند باید داشته باشیم و جریان غرب گرا می گوید که باید آن را از دست بدیهم و زمان امضا برجام جشن می گیرند و هورا می کشند در صورتی که برای از دست دادن پیشرفت هایمان عزا بگیریم.

حکومت دینی پای پیشرفت دانشگاه ایستاده است نه غربگرایانی که هسته ای را تعطیل کردند

وی اذعان کرد: وقتی که موشکی و هسته ای ما دچار تهدید و محدودیت می شودو عده ای در داخل کشور می گویند که باید تسلیم شویم یعنی دانشگاه ِما مواجه با تعطیلی می شود و این حکومت دینی است که پای پیشرفت دانشگاه ایستاده است و می گوید باید آزادانه بتوانیم در هسته ای کار کنیم .

معاون سابق دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه دعوا برسر توسعه است، افزود: جریان دینی می گوید؛ ما باید با اتکا به خودمان برای پیشرفت مادی جامعه توسعه پیدا کنیم اما غربگرا می گویند که باید آن را از دست بدهیم . شما که مدعی توسعه هستید ما اگر توسعه پیدا کنیم در بهترین شرایط باید موشکی و هسته ای شویم اکنون در آن قرار داریم، بجای اینکه آن را حفظ کنید دارید از دست می دهید.

هرجا دین و انقلاب باهم باشند پیشرفت آنجاست

وی با تاکید بر اینکه هرجا دین و انقلاب باهم باشند پیشرفت آنجاست، هرجا دین و انقلاب ضعیف شود مشکل داریم، ادامه داد: در چهلمین سال انقلاب دعوا برسر این است که نظام چهل سال پیشِ دینی می گوید من پای پیشرفت مادی جامعه تا آخر ایستاده ام اما جریان غرب گرا می گوید که باید آن را ازدست بدهیم . چه کسانی چرخ هسته ای را گرداندند شهید علمیحمدی، شهریاری و احمدی روشن ها و چه کسانی در قلب راکتورها بتون ریختند و کسانی که در خارج درس خواندند، چه کسانی گره مذاکرات را با بتون رییختن باز کردند همین غربگراها .

باقری با اشاره حقوق های نجومی در بین مسئولان گفت: زمانی که مسئولان از مرزهای تدین دور می شوند و روحیه انقلابی آن غبار می گیرد و برای حفظ منافع خودشان،حزب، قبیله، استان و شهرشان در مقام سخنگو یا معاون رئیس جمهور در رسانه می گویند که این حقوق ها قانونی است در حالی که نقط نورانی که امام برای انقلاب ترسیم کرده است این نبوده است که یکی حقوق یکی میلیونی بگیرد و دیگری 230 میلیون تومان حقوق را قانونی بخواند.

کسانی که حال دینداری و انقلابی گری ندارند، کنار بروند

وی افزود: اگر می خواهیم به سمت پیشرفت با سرعت بیشتری حرکت کنیم باید دینداری را در جامعه نهادینه کنیم و انقلابی بودن و ماندن را در جامعه نهادینه کنیم. حتی اگر کسانی که حال دینداری انقلابی گری ندارند، باید کنار بروند که انقلابی ها مسئول شوند.

معاون دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی بیان کرد: امروزدرعرصه تهاجم سنگین رسانه ای دشمن هستیم، دشمن بدنبال تضعیف کردن بنیان های انقلابی و دینی ماست و می داند که دین در جامعه می تواند کشور را از مشکلات نجات دهد لذا باید برای مقابله با آن برنامه داشت و اجتماع را در چارچوب مذهب اداره کرد چرا که تضمین حاکمیت ما در سایه دین و مذهب امکان پذیر است.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1435411
ارسال نظر
نظرات