شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 18:36 منتشر شده در مورخ: 1397/09/15 شناسه خبر: 1435583
رئیس اداره صمت میبد:
فعالیت قریب به 200 آرایشگاه زنانه بدون مجوز در میبد
رئیس اداره صمت میبد گفت: در راستای شکایت ها و گزارش های مردمی، با هماهنگی نمایندگانی از فرمانداری، مرکز بهداشت، اتاق اصناف و اماکن آرایشگاه های زنانه میبد ساماندهی و نظارت خواهند شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، علیرضا ابوالحسنی در نشست ساماندهی آرایشگاه‌های زنانه که با حضور جمعی از مسئولین و نمایندگان آرایشگران زنانه و مردانه شهرستان در سالن اندیشه فرمانداری میبد برگزار شد، بیان داشت: در راستای شکایت ها و گزارش های مردمی، با هماهنگی نمایندگانی از فرمانداری، مرکز بهداشت، اتاق اصناف و اماکن آرایشگاه های زنانه میبد ساماندهی و نظارت خواهند شد.

وی افزود: این تیم متشکل از بانوان به‌ عنوان نماینده ادارات متولی است و با آمادگی کامل و به‌ منظور بررسی همه‌ جانبه آرایشگاه‌ها، کار خود را در آینده نزدیک شروع خواهند کرد.

معاون فرماندار میبد با بیان اینکه این نظارت مورد درخواست آرایشگران بوده ،ابراز داشت: هدف از این بازرسی را ایجاد گشت نظارتی از آرایشگاه‌ها با حضور بانوان برای برخورد با آرایشگاه‌های بدون پروانه، عدم رعایت مسائل بهداشتی و تخلفات صنفی و استفاده از کالاهای قاچاق و غیرمجاز است.

ابوالحسنی با اشاره به اینکه هماهنگی و تعامل بین اعضای این صنف خود موجب بهبود شرایط آرایشگاه‌ها می‌شود، گفت: در این راستا باید آموزش های لازم و به روز به آرایشگاه های زنانه داده شود و محور آموزش در این کارگاه باید نکات بهداشتی لازم برای دایر نمودن آرایشگاه، قوانین لازم جهت دریافت پروانه کسب و نیز آموزش در راستای مبارزه با قاچاق کالا درزمینهٔ لوازم‌آرایشی باشد.

حجت الله خلیلی نیز در این نشست بیان داشت: حدود 150 آرایشگاه زنانه در میبد شناسایی شدند و پیش بینی می شود که تعداد آرایشگاه های بدون پروانه حدود 200 مورد باشد.

رئیس اداره صمت میبد در ادامه با بیان اینکه در شهرستان میبد 90 آرایشگاه زنانه مجوز فعالیت دارند و صدور مجوز 40 آرایشگاه دیگر نیز در دست اقدام است، اظهار داشت: ایجاد گشت نظارتی از آرایشگاه ها با حضور بانوان جهت برخورد با آرایشگاه های بدون پروانه، عدم رعایت مسائل بهداشتی و تخلفات صنفی از مصوبات این نشست بود. 

وی در پایان دلیل عمده این تخلف را ایجاد آرایشگاه های خانگی دانست و اذعان داشت: ایجاد آرایشگاه های بدون پروانه در خانه ها به علت عدم داشتن شرایط لازم جهت گرفتن مجوز کسب بوده و این در حالی است که شرایط برای گرفتن پروانه کسب آرایشگری با وجود نیازی که بانوان دارند تسهیل شده است.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1435583
ارسال نظر
نظرات