شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 16:02 منتشر شده در مورخ: 1397/09/16 شناسه خبر: 1435785
در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه سیستان و بلوچستان عنوان شد؛
اقدامات تروریستی چابهار بیانی واضح برای زبونی ایادی استکبار/16 آذر نماد استکبار ستیزی و اقتدار ملت ایران
امامان جمعه سیستان و بلوچستان با محکوم کردن حادثه تروریستی چابهار، این اقدام غیر انسانی را نشانه ای از زبونی ایادی استکبار دانستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصرهامون، آیت الله عباسعلی سلیمانی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه در مصلی قدس زاهدان با اشاره به اهمیت نماز در اسلام، اظهار کرد: نماز ستون دین بوده و دارای اهمیت والایی در دین اسلام است همه ساله در یک استان به مناسبت روز چهاردم آذر ماه کنفرانس نماز برگزار می شود  تا مردم اهمیت به نماز را بیشتر درک کرده و بیش از پیش به این فریضه دینی توجه کنند.
وی افزود:با توجه به آیات قرآن و سخنان بزرگان دینی به این نکته پی میبریم که هیچ عملی به اندازه نماز برای ما مفید نیست این فریضه الهی در هر شبانه روز در پنج وعده اقامه می‌شود، زکات و خمس را سالی یکبار انجام می‌دهیم اما با اقامه نماز روزی پنج وعده در برابر پروردگار یکتا قرار می‌گیریم و در ارتباطی مستقیم با خالقمان سخن می‌گوییم.

رشادت حافظان امنیت مانع از ورود تروریست ها شد
امام جمعه زاهدان در ادامه با محکوم کردن حادثه تروریستی چابهار و عرض تبریک و تسلیت به خانواده شهدای این حادثه تروریستی، بیان کرد: استکبار همواره به دنبال ضربه زدن به انقلاب اسلامی است و متاسفانه در حادثه تروریستی چابهار دو نفر از عزیزان ما به شهادت رسیدند اما اتفاق خوشایند این بود که یک بار دیگر اجازه ورود به تروریست‌ها ندادند تا نقشه‌های شوم خود را اجرا کنند و با رشادت و شهادت دو تن از عزیزان انتظامی یکبار دیگر چشم دشمن کور شد تا این فرزندان شیطان بدانند این ملت همواره آماده و هوشیار هستند.
وی ادامه داد: تروریست ها قصد ورود به این محل را داشتند که با رشادت نیروهای امنیتی مواجه شدند بی شک اگر رشادت و این مردانگی ها این شهدا نبود ممکن بود فاجعه‌ای بزرگ رخ میداد که بازهم جوانان این مرزبوم با گذشتن از جانشان حافظ امنیت و جان بسیاری از مردم شدند.

دانشجویان باید ولایت مدار و ولایی باشند
سلیمانی با اشاره به روز دانشجو خاطرنشان کرد: در سال 32 نیکسون قرار بود به تهران سفر کند اما با کودتایی که رخ داد توانستند محمد رضا شاه را وارد ایران کردند، اما در آن زمان و در آن جنبش کودتا بسیاری از دانشجویان ما در کف دانشگاه در خون خود غلطیدند.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان اذعان کرد: خداوند متعال خون این شهیدان بزرگ را با خون شهیدان بعد از انقلاب محشور کرد چون قبل از انقلاب واژه شهادت برای این عزیزان درست نبود، اما در مقابل سرسپردگان استکبار جهانی و شیطان بزرگ به نیکسون در همان زمان برای شهادت دانشجویان ما دکترای افتخاری دادند تا بازهم اوج دشمنی خود با انسانیت را به نمایش بگذارند.
امام جمعه زاهدان تاکید کرد: این روز نباید فراموش شود و دانشجویان امروز کشور باید همچون شهدای این قشر عزیز نهضت دانشجویی داشته باشد و با حقیقت گرایی و واقع بینی در برابر دشمنان حاضر شوند.
وی با بیان این مطلب که دانشجو باید با علم و تفکر انقلابی برای راهبرد و اهداف انقلاب و شهدا  اقدام کند، اظهار کرد: جوانان امروز باید توجه داشته باشند که دانشجو باید خودش مبدا تحول باشد و در برابر جریانات باطل با بصیرتی انقلابی عمل کرده و  هوشیار باشد و برای اجرای عدالت مطالبه گر کند، دانشجوی ما باید به این نکته توجه کرده و بداند که با چه کسانی نشست و برخواست دارد این بسیار مهم است چرا که دشمن ما امروزه به دنبال جنگ نرم هستند و از طریق فکر دانشجو می‌خواهد ضربه خود را بزند و تفکر دانشجویان را به انحراف بکشانند.
سلیمانی در پایان با تاکید بر اینکه امروز دانشجو باید بداند با چه کسی هم صحبت می‌شود، تصریح کرد: در شرایط حاضر باید بسیار هوشیار بود  دانشجویان ما در شانزدهم آذر باید الگو برای تمام جامعه باشند تا خدای نکرده شرمنده خون شهدا نشویم و در مسیر و خطر رهبری حرکت کنیم، دانشجویان ما باید همچون همیشه با بصیرت و ولایی باشند.
 

قدامات تروریستی چابهار بیانی واضح برای زبونی ایادی استکبار
حجت الاسلام و المسلمین یوسف مرادی امام جمعه موقت شهرستان سراوان در خطبه های سیاسی و عبادی این هفته خود با بیان اینکه بیداری یکی از مهمترین فرامین  مقام معظم رهبری به دانشجویان است و این مهم مورد تاکید آیات قرآن کریم و روایات اهل بیت عصمت و طهارت (ع) می باشد، گفت: بیداری اهل علم، گام مهمی در هوشیاری و آگاهی اقشار مختلف جامعه است.
وی ضمن محکومیت حادثه تروریستی چابهار افزود: این اقدامات تروریستی بیانی واضح برای زبونی ایادی استکبار و بیانی واضح تر برای اثبات زنده بودن حس و روحیه ایثار و شهادت در بین جوانان، به خصوص کارکنان نیروی انتظامی است.
 امام جمعه موقت شهرستان سراوان با بیان اینکه تدابیر بسیار خوب فرماندار و مسئولین امنیتی کشوری و استانی، در جهت حفظ آرامش در منطقه مثال زدنی است، تصریح کرد: دفاع جانانه ملت ایران در جنگ تحمیلی درسی بود که این ملت از سالار شهیدان حضرت ابا عبد الله الحسین (ع) گرفته است.
 وی با اشاره به اینکه اگر جهانیان خواستار رهایی از ظلم، ستم و استکبار هستند باید از پیروزی بزرگ و مقاومت ملت ایران در جنگ هشت ساله الگو بگیرند، بیان کرد: فداکاری های همه جانبه ملت بزرگ ایران در تحمل مشقت و سختی ها در زمان جنگ تحمیلی نباید فراموش شود. امروز که در جنگ اقتصادی قرار داریم، نیاز به تدبیر و اجرای همان سبک زندگی احساس می شود.
 حجت الاسلام و المسلمین مرادی توضیح داد: پرهیز از اسراف و خرید کالاهای خارجی که مشابه داخلی دارند نوعی اقدام عاقلانه و عالمانه در راستای حمایت از کالای ایرانی و مبارزه با استکبار جهانی راهی برای رهایی از تحریم‌های ظالمانه استکبار علیه ایران است.
 وی با اشاره به اینکه یکی از نهادهای بسیار مهم و تاثیرگذار در جمهوری اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی است و این نهاد بسیار تاثیرگذار می توانند نقش بسزایی در تدوین قوانین و نقشه راه و یکسان سازی مسیر برای اجرای فرامین مقام معظم رهبری و نجات از تحریم‌های ظالمانه و پیروزی در شبیخون فرهنگی داشته باشد، یادآوری کرد: هرگاه فرهنگ مصرف به اندازه، پرهیز از اسراف و خرید کالاهای خارجی که مشابه داخلی دارند و تعصب نسبت به کالای ایرانی و سازندگان به ساخت ای کالاها در جامعه اسلامی فراگیر شود، بسیاری از مشکلات حل و راه برون رفت از مشکلات اقتصادی برای همگان پیدا خواهد شد.

16 آذر نماد استکبار ستیزی و اقتدار ملت ایران
 امام جمعه موقت شهرستان سراوان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری بیان داشت: در تدوین قوانین به گونه ای تلاش کنید و تدوین کنید که ان‌شاء‌ الله به جوانب مختلف توجه کنید تا نیازی به اینکه حتما رهبری  وارد شود، نباشد. مثلاً  در قوانین منع بکارگیری بازنشستگان حواسمان باشد که از انسان هایی که همچنان توان را دارند و در سن بسیار کمی استخدام شدند و در جوانی بازنشسته شدند بتوانیم از فرصت خدمت آنها استفاده کنند.
 وی در ادامه خطبه فوق با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب در اجلاس سراسری نماز عنوان کرد: راه نجات جامعه را نماز است و نماز آنگاه که با خشوع و حضور گزارده شود جامعه را به صلاح و سداد در زبان و عمل می کشاند و اعتلاء می‌بخشد.
 امام جمعه موقت سراوان بیان کرد: بخش مهمی از گرفتاری ها و آلودگی های ما براثر نپرداختن نماز و این حقیقت هشدار دهنده است. از این رو ترویج نماز با همه‌ شیوه‌های اثرگذار، در شمار وظایف بزرگی است که همه باید بدان اهتمام ورزیم.
 وی با اشاره به روز دانشجو اظهار کرد: 16 آذر بیانگر این است که دانشجویان خواستار این بودند که کشورشان زیر سلطه آمریکا نباشد و گرامیداشت این روز تأکید بر این مطلب دارد که هرگز سلطه طلبی آمریکا را نمی پسندیم و اقتدار ایران اسلامی را حذف می کنیم.
 حجت الاسلام و المسلمین مرادی در پایان با اشاره به حادثه تروریستی چابهار گفت: مردم لازم است چشمان بیدار نهادهای اطلاعاتی و امنیتی باشند که هرگاه حرکت مشکوکی را از هر کسی مشاهده کردند برای جلوگیری از مشکلات و پیامدهای منفی نظیر حوادث تروریستی سریعاً به نهادهای اطلاعاتی اطلاع دهند و در کاهش این اقدامات ایفای نقش کنند.

حادثه چابهار نور انقلاب را خاموش نخواهد کرد
حجت الاسلام هاشمی امام جمعه موقت شهرستان زابل در خطبه های این هفته از نماز جمعه این شهر، گفت: نماز موضوع بسیار مهمی است که در آیات و روایات تاکید فراوانی به عمل و برپایی آن شده است.نماز به عنوان یک تکلیف شرعی برای همه مسلمین تاکید شده است.خداوند متعال در قران نماز را یک فریضه و یک واجب حتمی بیان میکند.نماز پایه دین و مایه استواری است.قوام و زیر بنای دین توجه به نماز و برپایی این عمل مهم است.
وی افزود: حادثه دردناک تروریستی چابهار که توسط دشمنان این نظام و این انقلاب برنامه ریزی شد بود بار دیگر به همه دشمنان نشان داد که این نظام الهی و مقدس،نظامی است که با خون شهیدان شکل گرفته و پرورش یافته است.خداوند متعال نوری در جمهوری اسلامی ایران روشن نموده که دشمنان سعی دارند این نور را خاموش کنند اما به یاری خداوند و رهنمودهای حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و مردم شهید پرور ایران عزیز این خواسته شوم آنها هرگز عملی نخواهد شد و هر بار جمهوری اسلامی سیلی محکم تری به دشمنان این نظام و انقلاب خواهد زد.این جنایت هولناک را محکوم میکنیم و برای شهیدان عزیز همنشینی با سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)و برای خانواده های شهیدان عزیز از خداوند متعال صبر جزیل مسئلت مینمائیم.
وی بیان داشت: جمعه 16آذر ماه مصادف است با روز دانشجو.مسئله دانشجو و دانشگاه مسئله بسیار با اهمیتی است،دانشجویان جوانانی شاداب،بصیر،بسیجی و انقلابی هستند که باید از همه توان و استعداد های خود جهت پیشرفت کشور استفاده کنند.در سال 1332 با همکاری شیطان بزرگ(آمریکا) کودتایی صورت گرفت که دانشجویان به این موضوع حساسیت نشان دادند و وارد صحنه شدند در نتیجه این کودتا تعدادی از دانشجویان عزیز به شهادت رسیدند.
حجت الاسلان هاشمی تصریح کرد: دوشنبه 19 آذر ماه مصادف است با روز تشکیل شورای انقلاب فرهنگی در سال 1363 به فرمان امام راحل عظیم الشان.جامعه ای که در آن فرهنگ دینی حکم فرما باشد پایبندی به ارزش ها نیز مهم میشود،دشمن از تقویت فرهنگ عمومی دینی در جامعه اسلامی حراس دارد. همانطور که امروزه مشاهده میکنیم که دشمن در صدد است تا به هر شکی که شده جلوی تقویت فرهنگ دینی در نظام اسلامی را بگیرد که تا امروز که در این راه خوار و ذلیل گشته است.
وی گفت: سه شنبه 20 آذر ماه سالگرد شهادت سومین شهید محراب حضرت آیت الله دستغیب میباشد. شخصیتی ممتاز ،انسانی باتقوا،بصیر و شجاع که در هر عرصه ای ورود کردند موفق بودند.ایشان کنب زیادی تالیف کردند که یکی از تالیفات مه ایشان کتاب گناهان کبیره میباشد.سرانجام در روز جمعه 20 آذر ماه توسط منافقین کوردل به شهادت رسیدند.آنچه این نظام و انقلاب را بیمه کرده خون همین شهیدان عزیز است.


انتهای پیام/

http://dana.ir/1435785
ارسال نظر
نظرات