شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 15:03 منتشر شده در مورخ: 1397/09/17 شناسه خبر: 1436050
به مناسبت روز جهانی خاک صورت گرفت؛
فاز اول توسعه فضای سبز به وسعت ۵۰۰ هکتار در مس سرچشمه کلید خورد
فاز اول توسعه فضای سبز منطبق با شرایط اکولوژیک منطقه در وسعت ۵۰۰ هکتار با کاشت بذر بادام کوهی از امروز در منطقه مس سرچشمه کلید می خورد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  راه آرمان؛زید آبادی نزاد مدیر امور ایمنی ، بهداشت و محیط زیست مس سرچشمه در آیین بزرگداشت روز جهانی خاک که صبح امروز با حضور جمعی از مسئولین استانی و شهرستان رفسنجان در سالن فجر مجتمع مس سرچشمه برگزار شد اظهار داشت:  عنوان کرد: فاز اول توسعه فضای سبز منطبق با شرایط اکولوژیک منطقه در وسعت ۵۰۰ هکتار با کاشت بذر بادام کوهی و عملیات مبارزه با آفت «لورانتوس» در درختان ارژن منطقه به وسعت ۱۳۳۷ هکتار در منطقه مس سرچشمه از امروز کلید می خورد.

وی افزود: قطعا اهمیت منابع طبیعی و زیست محیطی بر کسی پوشیده نیست و مجتمع مس سرچشمه در راستای انجام مسئولیتهای اجتماعی هرگونه خدماتی در این جهت را کمک کند دریغ نخوهد کرد.

زید آبادی بهبود کیفیت و جلوگیری از فرسایش خاک ، کاهش آلودگی صوتی و بهبود پارامتهاری زیبایی از جمله مزایای توسعه فضای سبز برشمرد و گفت: در فاز نخست توسعه فضای سبز در مس گونه بادام کوهی انتخاب شده است ، بادام کوهی بسیار با بی آبی و کم آبی سازگار است و برای منطقه و استان کرمان مقاوم بودن گونه بسیار مهم است و این انتخاب با مطالعه و هوشمندانه انجام شده است، بادام کوهی خاک خاصی نیاز ندارد و بومی ایران و خاورمیانه است .

زید آبادی خاطر نشان کرد: برای ایجاد یک تغییر ثبت نیاز به چالش هایی از جمله تامین نیروی انسانی متخصص، منابع مالی مورد نیاز و چالش های فنی است که این مورد امروز هیچ کدام از این چالش ها را ندارد و با حداقل هزینه می توانیم این توسعه را یجاد کنیم.

مدیر امور ایمنی ، بهداشت و محیط زیست مس سرچشمه گفت: در فاز اول حدفاصل مجتمع و شهرک مس ۴۹۱ هکتار زیر کشت خواهد و امروز استارت خواهد خورد فاز دوم و سوم در نواحی مشخص شده حدفاصل کارخانه تا شهرک، ۴۰۴ و ۲۰۲ هکتار زیر کشت قرار میگیرد.

زید آبادی در بحث آفت لورانتوس نیز بیان داشت: یکی از عوامل ایجاد کننده این آفت خشکسالی است که مختص استان کرمان نیست و جنگل های بلوط  غرب کشور و جنوب استان را الوده کرده و براحتی درختان را خشک می کند راحت ترین روش مقابله با آن قطع کردن و سوزاندن شاخه درخت است.

وی افزود: با همکاری منابع طبیعی نزدیک دو هفته است که در استان مقابله با این آفت آغاز شده و ادامه پیدا خواهد کرد.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1436050
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی