شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 16:24 منتشر شده در مورخ: 1397/09/17 شناسه خبر: 1436070
دو گانه‌ی غرب با حوادث تروریستی؛
ترور در چابهار و رد دم رسانه‌های غربی/ هدف از عملیات داعشی‌وار در نقطه‌ی اتصال هند و افغانستان چیست؟
اینکه رسانه‌های غربی از عنوان تروریستی برای کشتار مردم بی‌گناه استفاده نمی‌کنند حکایت از خرسندی و حمایت‌شان از گروه‌های این‌چنینی جهت نا امن‌سازی ایران دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، روز پنج‌شنبه بار دیگر دست تروریسم از آستین پرورش یافتگان مکتب وهابیت بیرون زد و باز هم گوشه‌‌ای از خاک ایران اسلامی، گرفتار جهل و خشونت گردید. حادثه‌ی تروریستی چابهار علیرغم اهمیتی فراوانی که داشت، به ظاهر خیلی مورد توجه رسانه‌ها قرار نگرفت و آن را به استناد توضیحات مقامات مسئول، یک عملیات تروریستی کور خواندند.

چرایی انجام حادثه‌ی تروریستی در چابهار دلایل متعددی دارد. چابهار به عنوان نقطه‌ی امنی که در گوشه جنوب شرقی ایران به عنوان اتصال هند و افغانستان از مجموعه‌ی تحریم‌ها در امان مانده است به شدت مورد علاقه‌ی گروه‌های مختلف تروریستی می‌تواند باشد چراکه بخشی از اقتصاد افغانستان به چابهار وابسته است. دولت مرکزی کابل نیز در حال مقابله با طالبان می‌باشد و گروه طالبان احتمالاً برای نا امن‌سازی چابهار انگیزه‌ی کافی داشته باشد.

نتیجه این عملیات تروریستی با هوشمندی نیروهای انتظامی و امنیتی به موفقیت کامل نرسید ولی حداقل نتیجه آن ناامن کردن منطقه و شهادت دو تن از نیروهای نیروی انتظامی و زخمی شدن چندین نفر دیگر و تخریب خودروها و مغازه‌های اطراف حادثه بود.

فرد تروریست چابهار، با خودروی پِر از مواد منفجره به مقر نیروی انتظامی نزدیک شده و در نزدیکی آن خود را منفجر کرده است. بررسی ابعاد تروریستی چابهار نشان می‌دهد، این موضوع به تمام عیار یک عملیات تروریستی با سبک و سیاق نیروهای سلفی و وهابی بوده است.

معیار عملیات‌های تروریستی در اروپا و خاورمیانه متفاوت است. در اروپا اگر یک فرد چاقو به دست بگیرد و چند نفر را زخمی کند و یا با خودروی خود چند نفر را زیر بگیرد، این موضوع یک حادثه‌ی تروریستی تلقی می‌شود اما در خاورمیانه اگر فردی، یک تن مواد منفجره را در یک خودرو جاسازی کند و با برنامه ریزی قبلی به یک مقر دولتی حمله کرده و آن را منفجر نماید، فقط می‌توان عنوان "انفجار انتحاری" را توسط بی‌بی‌سی فارسی  و یا "حمله انتحاری" را توسط دویچه وله بکار برد.

رفتار دوگانه‌ی رسانه‌های غربی در برخورد با اتفاقات تروریستی و معیار متفاوت اروپایی و آسیای غربی آنها برای حوادث تروریستی، موضوع جدیدی نیست و این دم خروس قبلا هم بیرون زده بود. این موضوع فقط می‌تواند یک دلیل روشن دیگر بر حمایت‌های مستقیم و غیر مستقیم این رسانه‌ها از اتفاقات تروریستی در ایران بیافزاید. پیش‌تر همین رسانه‌ها، اتفاقاتی نظیر حادثه تروریستی اهواز را هم یک انتحار می‌دانستند!

انتهای پیام/

 
 
 

 

http://dana.ir/1436070
ارسال نظر
نظرات