شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 16:32 منتشر شده در مورخ: 1397/09/17 شناسه خبر: 1436082
مشاور استاندار، عنوانی برای استفاده از نظرات کارشناسان یا بیعت با احزاب؟
نیم نگاهی به مشاوران استاندار سابق نشان می‌داد هریک از آنان سهم یک جریان سیا‌سی‌اند و باید دید این اتفاق در زمان استانداری پورمحمدی نیز تکرار خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، با انتصاب محمدرضا پورمحمدی به‌عنوان استاندار آذربایجان‌شرقی رایزنی گروه‌های سیاسی جهت اعمال تغییرات در سطوح مدیریتی استان به‌ویژه انتصاب چهره‌های اصلاح‌طلب به‌عنوان مشاور استاندار آغاز شده است.

با اینکه مشخص نیست استانداران تا چه اندازه از نظرات و ایده‌های مشاوران خود در حوزه‌های مختلف استفاده می‌کنند و تلاش برای کسب این عنوان چه عوایدی دارد، با این حال اشخاص زیادی برای مشاوری استاندار و اخذ برگ سبز حضور در شمس‌العماره به تکاپو افتاده‌اند.

از آنجایی که استانداران حق انتصاب مشاور در حوزه‌های مختلف را با عناوینی متفاوت دارند، عملاً انتصاب مشاور محدودیت چندانی ندارد و باید دید پورمحمدی همچون برخی مدیران حکم‌های مشاوره کیلویی صادر می‌کند یا آنکه با دقت نظر به انتصاب تعدادی محدود به‌عنوان مشاور اکتفاء می‌کند.

در زمان مجید خدابخش برخی از فعالان سیاسی که علیه انتصاب گزینه‌ی وزارت کشور امضاء جمع می‌کردند بعدها با انتصاب خدابخش به کسوت مشاوره رسیدند تا در قامت مسئول حزب و عضو تاثیرگذار یک جریان سیاسی، با استاندار بیعت کنند و حال بعید نیست چنین رویه‌ای جهت جلب رضایت احزاب مختلف اصلاحات در دوران پورمحمدی نیز تکرار شود.

انتهای پیام/

 

 

http://dana.ir/1436082
ارسال نظر
نظرات