شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 10:48 منتشر شده در مورخ: 1397/09/18 شناسه خبر: 1436189
بازنشسته ها در وزارت کار همچنان مشغول کارند+سند
از گوشه و کنار ادارات به گوش می رسد به کارگیری بازنشستگان در قالب مشاور در برخی از سازمان ها و ادارات دولتی است؛ در همین راستا اخیراً خبری از وزارت صنعت، معدن و تجارت منتشر شده است که این سازمان برخی از بازنشستگان را در قالب مشاور به مجموعه خود اضافه کرده است.

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ دوم مردادماه امسال بود که نمایندگان مجلس شورای اسلامی قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان را اصلاح و محدودیت‌های جدیدی را در این قانون اعمال کردند.

این طرح که با ۱۹۴ رای موافق از ۲۴۰ نماینده حاضر در جلسه به تصویب رسید، تنها اجازه بکارگیری بازنشستگان بندهای الف، ب و ج ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری که شامل روسای سه قوه،‌ معاون اول رییس جمهور،‌ نواب رییس مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای نگهبان، وزرا، نمایندگان و معاونان رییس جمهور هستند را می‌دهد و مشمولان بندهای د و ه را که شامل استانداران و معاونان استانداران هم طراز سفرا و معاونان وزرا هستند را از قانون حذف کرده است.

طی روزهای گذشته رهبر انقلاب هم در مورد قانون بازنشستگی بیاناتی را ایراد فرمودند که در این راستا بیان داشتند: مسئله این است وَالّا اصل این قانون، قانون خوبی است، باید هم اجرا بشود و بهترش هم همین است که خود نمایندگان محترم مجلس قانون را جوری ترتیب بدهند و اصلاح کنند که دیگر این اشکالات پیش نیاید، مجبور نشوند که به اجازه‌ی رهبری متوسل بشوند.

اما خبرهایی که از گوشه و کنار ادارات به گوش می رسد به کارگیری بازنشستگان در قالب مشاور در برخی از سازمان ها و ادارات دولتی است؛ در همین راستا اخیراً خبری از وزارت صنعت، معدن و تجارت منتشر شده است که این سازمان برخی از بازنشستگان را در قالب مشاور به مجموعه خود اضافه کرده است.

 

 

بر اساس این خبر محمدامین سازگارنژاد، سید حمیدکلانترى و احمد مشیریان که بدلیل قانون منع بکارگیری بازنشتگان از سمت های خود استعفا داده بودند در چهارچوب قانون به همراه آقایان حسین کمالى و سیدضیاء الدین شجاعى برهان به عنوان مشاوران وزیر منصوب شدند.

از سوی دیگر شنیده شده که برخی افراد همچون احمد میدری، معاون رفاه اجتماعی وزارت کار و رفاه اجتماعی و همچنین عباس مجتهدزاده، رئیس مرکز حراست این وزارت خانه از افراد بازنشسته ای هستند که همچنان بر صندلی مسئولیت تکیه زده و قصد اجرای قانون را ندارند.

البته اگر آقای وزیر استدلال قانونی برای بکارگیری این افراد دارد بهتر است رسما اعلام کند تا شبهه ای در این زمینه باقی نماند و اگر این افراد هم طبق قانون بازنشسته محسوب می شوند باید هر چه زودتر تعیین تکلیف شوند.

هرچند که قانون وضع شده در مورد منع به کارگیری بازنشستگان اجازه می دهد که از افراد بازنشسته در صورت نداشتن پست به صورت ساعتی استفاده شود؛ اما باز هم با وجود نیروهای جوان ومتخصص به نظر میرسد که بهتر باشد از این ظرفیت برای پیشبرد اهداف کشوربهره گرفت.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1436189
ارسال نظر
نظرات