شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 22:14 منتشر شده در مورخ: 1397/09/18 شناسه خبر: 1436617
یک منبع نظامی از کشته و زخمی‌شدن ۴۴۵ مزدور ائتلاف متجاوز سعودی در یمن طی شش روز گذشته خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از المسیره، یک منبع نظامی گفت که مزدوران ائتلاف متجاوز سعودیطی شش روز گذشته ۱۳ بار برای پیشروی به‌سمت بخش "نِهم" صنعا تلاش کردند که نیروهای یمنی تمام این تلاش‌ها را خنثی و ۴۴۵ تن از مزدوران را کشته و یا زخمی کردند.

این منبع گفت که مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی از صبح امروز نیز تلاش‌هایی را برای پیشروی به‌سمت مواضع ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در تپه‌های "السود" در مناطق "المضبوعه" و "یام" واقع در بخش نِهم انجام دادند که نیروهای یمنی عملیات آنها را در هم شکسته خسارات سنگینی به آنها وارد کردند.

وی تأکید کرد که دشمن در این حملات از سلاح‌های ممنوعه از جمله بمب‌های خوشه‌ای استفاده کرده است.

پیش از این "یحیی سریع" سخنگوی رسمی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن گفته بود که دشمن و مزدورانش با نادیده گرفتن رایزنی‌های حل بحران یمن در سوئد حملات خود را تشدید کرده‌اند.

امروز یکشنبه جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی ۱۵ بار نِهم، ساحل غربی و صعده را بمباران کردند و همزمان مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی مناطق مختلف مسکونی را آماج حملات توپخانه‌ای و راکتی خود قرار دادند.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ با تشکیل ائتلافی متجاوز از رژیم‌های مرتجع عربی، جنگی ویرانگر را علیه یمن با هدف تسلیم کردن مردم این کشور در برابر سیاست‌های خود و جلوگیری از تشکیل دولت مستقل و غیروابسته به خود آغاز کرده است که این حملات هیچ نتیجه‌ای به‌جز قربانی شدن میلیون‌ها انسان بیگناه و ویران شدن زیرساخت‌های حیاتی یمن نداشته است.

منبع: تسنیم
http://dana.ir/1436617
ارسال نظر
نظرات