شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:05 منتشر شده در مورخ: 1397/09/19 شناسه خبر: 1436641
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس:
وزیر امور خارجه باید مستندات خود را در خصوص پول‌شویی ارائه دهد/ اگر ایران نبود داعش به مرزهای اروپا هم می‌رسید
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در رابطه با پول‌شویی گفت: در این رابطه وزیر امور خارجه صحبت‌هایی کرد که بنده هم معتقدم باید مستندات خود را ارائه بدهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ به مناسبت روز دانشجو انجمن اسلامی دانشگاه اراک جلسه‌ای با عنوان مطالبه گری دانشجویی شامگاه یکشنبه با دعوت از فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس، مقدسی نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس و آقازاده استاندار مرکزی برگزار کرد.

در این جلسه که حدود دو ساعت به طول انجامید دانشجویان از طیف‌های مختلف سیاسی به بیان دیدگاه خود پرداخته و سؤالات خود را از مدعوین در جلسه پرسیدند.

حشمت‌الله فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان در رابطه با طرح شفافیت آراء نمایندگان مجلس عنوان کرد: هیچ‌گاه طرح‌های مربوط به شفافیت آراء نمایندگان را امضا نکردم اما در رأی‌گیری به آن رأی مثبت دادم.

فلاحت پیشه اظهار کرد: بحث دیگر اینکه وقتی به‌طور مثال بنده در تمامی مسائل مطرح‌شده در مجلس مصاحبه می‌کنم و نظر می‌دهم آیا این شفافیت نیست؟ نمایندگانی که این‌گونه طرح‌ها را در مجلس مطرح می‌کنند به دنبال دکان درست کردن برای خود هستند وگرنه اعلام نظر هر نماینده در موضوعات مختلف جهت شفافیت نظر او کفایت می‌کند.

وی ادامه داد: شفافیت در دنیای امروز نه‌تنها ملی بلکه فراملی شده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه معتقدم FATF فیفای بانک‌ها است افزود: اگر تیم ملی ایران عضو فیفا نباشد می‌تواند در مسابقات فوتبال شرکت کند؟FATF  هم همین‌گونه است.

درصورتی‌که لایحه FATF به قانون تبدیل نشود نمی‌توان نفت را بفرشیم

وی اضافه کرد: اگر این لایحه به قانون تبدیل نشود همین ۱.۵ میلیون بشکه نفتی که در بودجه آوردیم را هم نمی‌توانیم بفروشیم.

فلاحت پیشه اظهار کرد: خیلی از افرادی که ادعای نگرانی در مورد فقر و بیکاری مردم می‌کنند همان‌هایی هستند که سعی می‌کنند همان ۱.۵ میلیون بشکه نفت را هم نفروشیم و تنها شعار می‌دهند.

وی اضافه کرد: من نماینده آن مردمی هستم که شب‌ها گرسنه می‌خوابند، آن‌هایی که بیکار می‌شوند. مردم ما فقیر هستند. ما خواستار شفافیت مالی هستیم چون می‌خواهیم معاهدات بین‌المللی داشته باشیم. ایران اقتصاد هجدهم در دنیا است، ولی اگر با دنیا تعامل نکنیم اموراتمان پیش نمی‌رود.

وزیر امور خارجه باید مستندات خود را در خصوص پول‌شویی ارائه دهد

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در رابطه با پول‌شویی عنوان کرد: در این رابطه وزیر امور خارجه صحبت‌هایی کرد که بنده هم معتقدم باید مستندات خود را ارائه بدهد.

گردش مالی مواد مخدر در ایران برابر با ۶ سال اعتبارات عمرانی کشور است

وی اضافه کرد: گردش مالی مواد مخدر در ایران ۱۹۹ هزار میلیارد تومان یعنی برابر با ۵-۶ سال اعتبارات عمرانی کشور است. این همان پول‌شویی است. پس وظیفه نمایندگان مجلس این است که قانونی بنویسند که نحوه اداره کشور را شیشه‌ای و همه‌چیز را شفاف کند.

وی در بخشی دیگر از سخنانش با اشاره به اینکه در دو دوره گذشته به روحانی رأی نداده‌ام افزود: همچنین هر چهار دوره‌ای که در مجلس نامزد بودم در هیچ‌کدام از جناح‌های چپ و راست نبودم.

فلاحت پیشه با تأکید بر اینکه برجام مورد تائید کل نظام بود ادامه داد: وقتی ترامپ آن را بر هم زد، اگر بد بود چرا همه برای بر هم زدن آن نگران بودند. بسیاری از شرکت‌ها به علت تحریم‌ها نمی‌توانند کارگر استخدام کنند.

اگر ایران نبود داعش به مرزهای اروپا هم می‌رسید

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه رویکردم در سیاست خارجی مبتنی بر تنش‌زدایی است اضافه کرد: در کنار آن از بودجه دفاعی هم حمایت کرده و منافع ملی هم برای ما اصل است، باید دانست که اگر ایران نبود داعش به مرزهای اروپا هم می‌رسید.

میزان تبادلات ایران و عراق برابر با ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپاست

وی بابیان اینکه امروزه صادرات غیرنفتی کشور از صادرات نفتی بیشتر شده است، خاطرنشان کرد: میزان تبادلات ایران و عراق ۵ برابر میزان مبادلات غیرنفتی با ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپاست ولی تاکنون دیده نشده است.

انتهای پیام/

 

 
http://dana.ir/1436641
ارسال نظر
نظرات