شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:06 منتشر شده در مورخ: 1397/09/19 شناسه خبر: 1436646
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:
کمیسیون صنایع مخالف افزایش قیمت خودرو است/ خودروسازان به تعهداتشان عمل کنند
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در رابطه با افزایش قیمت خودرو توسط خودروسازان گفت: نظر نمایندگان کمیسیون صنایع و معادن هم در رابطه با افزایش قیمت‌ها منفی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدرضا منصوری نماینده مردم ساوه و زرندیه و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفتگو با دیار آفتاب؛ در رابطه با افزایش قیمت خودرو توسط خودروسازان بیان کرد: اگر افزایش قیمت‌های اخیر بدون مجوز باشد قطعاً سازمان تعزیرات وارد عمل شده و با آن برخورد می‌کند، نظر نمایندگان کمیسیون صنایع و معادن هم در رابطه با افزایش قیمت‌ها منفی است.

وی افزود: خودروسازان ابتدا باید تعهداتی که به مردم داده‌اند را عمل کنند سپس در صورت تائید مراجع ذی‌صلاح، فروش نقدی و با افزایش قیمت را داشته باشند.

منصوری با اشاره به زمزمه‌های شنیده‌شده مبنی بر قیمت‌گذاری خودروسازان ۵ درصد زیر قیمت بازار عنوان کرد: این موضوع هنوز تائید نشده و تنها نظر خودروسازان بر این نحوه قیمت‌گذاری است. باید شورای رقابت این موضوع را اعلام کند که هنوز هیچ‌گونه تأییدی از دولت در این رابطه نشده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در واکنش به تناقضات اخیر صحبت‌های وزیر صنعت معدن و تجارت در رابطه باقیمت گذاری خودرو اظهار کرد: وزیر خودش باید پاسخگوی صحبت‌هایش باشد.

نماینده مردم ساوه و زرندیه گفت: از طرفی خودروسازان با سوء مدیریت، بدهی بسیار زیادی برای خود ایجاد کردند و از طرف دیگر مردم هم مطالباتی از خودروسازان دارند. جهت حل‌وفصل موضوع نیاز به کاری تخصصی در این حوزه است که راهکاری برای برون‌رفت از آن داده شود.

وی ادامه داد: خودروسازان بدهی بسیار سنگینی به بانک‌ها دارند و جهت تسویه آن دست به افزایش قیمت محصولات خود زده‌اند. البته باید این را در نظر داشت که هرچقدر هم قیمت‌ها افزایش پیدا کند قادر به پرداخت بدهی‌های بانکی خود نیستند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: برای حل‌وفصل این موضوع یا باید بانک‌ها از سود خود صرف‌نظر کنند و تنها به گرفتن اصل وام اکتفا کنند یا خودروسازان باید سرمایه‌های مازاد بسیاری که در ایران و خارج کشور دارند را بفروشند و بدهی خود را پرداخت کنند.

منصوری تصریح کرد: متأسفانه در این زمینه هیچ فکری نشده و با پرداخت افسارگسیخته وام‌ها به خودروسازان رقابت را از آن‌ها گرفتیم، به همین خاطر خودروساز راحت‌ترین راه را درگرفتن وام از بانک و خرج کردن می‌داند. با این نوع دیدگاه، همای سعادت روی دوش خودروسازان نشسته و وضعیت برای آن‌ها بهتر از این نمی‌شود.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1436646
ارسال نظر
نظرات