شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:10 منتشر شده در مورخ: 1397/09/19 شناسه خبر: 1436674
در جلسه مطالبه گری دانشگاه اراک مطرح شد؛
عملکرد روحانی با برنامه هایش سازگار نیست/ کارخانه‌های بزرگ استان حقوق معوقه ندارند
نماینده مردم اراک در رابطه با عملکرد دولت و شخص رئیس‌جمهور عنوان کرد: عملکرد روحانی متناسب با برنامه‌هایی که داده نیست و ده بار به این موضوع انتقاد کردم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ به مناسبت روز دانشجو انجمن اسلامی دانشگاه اراک جلسه‌ای با عنوان مطالبه گری دانشجویی شامگاه یکشنبه با دعوت از فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس، مقدسی نماینده مردم اراک در مجلس و آقازاده استاندار مرکزی برگزار کرد. در این جلسه که حدود دو ساعت به طول انجامید دانشجویان از طیف‌های مختلف سیاسی به بیان دیدگاه خود پرداخته و سؤالات خود را از مدعوین در جلسه پرسیدند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس:

عملکرد روحانی متناسب با برنامه هایی که داده نیست

سید مهدی مقدسی نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان در رابطه با الحاق ایران به کنوانسیونCFT عنوان کرد: کشورهایی مانند چین، روسیه، ترکیه و بسیاری از کشورهای اروپایی خواهان ارتباط مالی با ایران هستند اما پیوستن به این لایحه را شرط لازم جهت این ارتباط می دانند. همچنین بسیاری از کشورهای دنیا همچون سوریه، لبنان، عراق، افغانستان و ... به این کنوانسیون پیوستند و تنها دو کشور ایران و کره شمالی به آن نپیوستند.

 مقدسی اظهار کرد: البته ما مراقبت های لازم را در این زمینه داشته ایم و در چندین جلسه با دقت آن را بررسی کرده و به پیوستن کشور به آن رای مثبت دادیم.

وی ادامه داد: حال اگر شورای نگهبان آن را تائید کند که به قانون تبدیل می‌شود و اگر برگشت بخورد و مجلس به نظرش اصرار کند به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع داده می‌شود و این مجمع که یادگار امام راحل(ره) است درنهایت نظر قطعی را می‌دهد.

وی افزود: اینکه اصرار می‌کنیم به این لوایح و کنوانسیون‌ها بپیوندیم از سر دلسوزی و برطرف کردن مشکلات مردم است. از روی منطق به این قوانین رأی داده و می‌دهیم و باافتخار در این مسیر خواهیم بود.

مقدسی در ادامه با اشاره به بحث شفافیت آراء گفت: از این طرح حمایت کردم و به آن رأی هم دادم اما وقتی پای عمل رسید برخی نمایندگان که آن را امضا کردند در عمل به آن رأی ندادند و به تصویب نرسید.

نماینده مردم اراک در رابطه با عملکرد دولت و شخص رئیس‌جمهور عنوان کرد: عملکرد روحانی متناسب با برنامه‌هایی که داده نیست و ده بار به این موضوع انتقاد کردم.

وی اضافه کرد: مطلوب اصلاح‌طلبان روحانی نبود اما قصد عبور از او را نداریم. او را حمایت کرده و اشکالات را به او متذکر می‌شویم. هر جا خوب عمل کند دفاع کرده و هر جا ایراد داشته باشد انتقاد می‌کنیم.

استاندار مرکزی:

کارخانه‌های بزرگ استان حقوق معوقه ندارند

سید علی آقازاده استاندار مرکزی در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان در رابطه با انتصابات سلیقه‌ای در دانشگاه اراک عنوان کرد: برادرانه به حمیدی ریاست دانشگاه اراک توصیه می‌کنم که در مسائل مختلف نظرات دانشجویان از تشکل‌های مختلف را بشنود و در عملکرد خود اعمال کند. این هم به نفع او هم به نفع دانشجویان است.

وی در بخشی دیگر از سخنانش در مورد کارگران هپکو گفت: در طول ۱۴ ماه گذشته که استاندار مرکزی هستم کمتر از گل به کارگران این شرکت گفته نشده است. سه روز خط آهن سراسری تهران به اهواز توسط این کارگران بسته شد و نیروی انتظامی هم آماده جهت مقابله با آن‌ها بود اما اجازه ندادم به حریم کارگران تعدی شود. در حال حاضر هم از این کارخانه به‌جای سروصدای منفی، سروصدای کار و تلاش و تولید بیرون می‌آید که جای افتخار دارد.

آقازاده با اشاره به واحدهای تولیدی استان گفت: در استان ۲۸۵۰ واحد تولیدی و صنعتی، همچنین حدود ۹۸ تا ۱۰۰ هزار کارگر صنعتی در این واحدها مشغول به کار هستند.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته شرکت‌هایی بودند که تا هفت ماه حقوق کارگران خود را نداده بودند اما امروز باافتخار اعلام می‌کنم در این شرایط سخت تحریمی کارخانه‌های بزرگ استان حقوق معوقه ندارند و یا حداکثر با یکی دو ماه تأخیر حقوق کارگران را پرداخت می‌کنند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1436674
ارسال نظر
نظرات