شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 11:44 منتشر شده در مورخ: 1397/09/19 شناسه خبر: 1436698
توده ۵ کیلویی از شکم بیمار ۲۰ ساله سردشتی با موفقیت خارج شد
جراح عمومی بیمارستان امام خمینی (ره) سردشت گفت: روز گذشته بیمار خانم ۲۰ ساله با علائم درد شکم، با احتمال آپانتیست به اورژانس بیمارستان امام خمینی سردشت مراجعه نمود اما پس از بررسی گزارش سی تی اسکن و سونوگرافی توده بزرگ در ابعاد ۲۰*۳۰ سانتی متر مشاهده شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا یحیی صفایی در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، گفت: روز گذشته بیمار خانم ۲۰ ساله با علائم درد شکم، با احتمال آپانتیست به اورژانس بیمارستان امام خمینی سردشت مراجعه و مورد مشاوره معاینات پزشکی قرار گرفت.

وی، بیان کرد: پس از بررسی گزارش سی تی اسکن و سونوگرافی توده بزرگ در ابعاد ۲۰*۳۰ سانتی متر مشاهده شد که از منشاء تخم دان راست بوده و با توجه به ضخامت و بزرگی سایز توده، بلافاصله بیمار به اتاق عمل منتقل شد.

جراح عمومی بیمارستان امام خمینی (ره) سردشت، اضافه کرد: حضور به موقع بیمار با توجه به عدم مراجعه به پزشک در طول ۳ ماه بزرگ شدن شکم، می توانست در حفظ تخم دان و همچنین جلوگیری از پیشرفت بیماری تاثیر بسزایی داشته باشد.

وی، در خصوص موفقیت آمیز بودن این عمل، گفت: این توده ۵ کیلویی با موفقیت از شکم بیمار جوان خارج شد.

صفایی، تصریح کرد: توده مذکور از منشاء سلولهای سطحی تخم دان بوده و یک طیف وسیع از کاملا خوش خیم تا بد خیم را شامل می شود.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1436698
ارسال نظر
نظرات