شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 10:23 منتشر شده در مورخ: 1397/09/19 شناسه خبر: 1436733
نماینده حزب جمهوری خواه خلق در پارلمان با اشاره به میزان بالای خشونت علیه زنان در ترکیه گفت: در سال ۲۰۰۲ تاکنون ۱۴۹۶۰ زن کشته شده‌ و در ۱۰ ماه اول امسال نیز ۳۶۳ نفر به قتل رسیدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در ترکیه خشونت و جنایت علیه زنان به طرز وحشتناکی بالاست.

 
در پلتفرمی با عنوان"در مقابل جنایت علیه زنان می‌ایستیم" که ماه گذشته و به مناسبت روز جهانی مقابله با خشونت علیه زنان در ترکیه برگزار شد، اعلام شد که طی 19 ماه 652 زن کشته شده‌اند و یک روز پیش از برگزاری این همایش نیز 5 زن از سوی مردان کشته شده‌اند.
 
در این پلتفرم اعلام شد که در ماه گذشته، مرگ 7 زن مشکوک بوده، علت مرگ 8 زن مشخص نشد، 5 نفر به بهانه مسائل اقتصادی کشته شده‌اند و 11 نفر دیگر نیز خودشان تصمیم به خودکشی گرفته‌اند.
 
در گزارش مربوط به روز پیش از برگزاری نشست آمده است: در 4 شهر مختلف ترکیه، 5 زن کشته شدند که شامل شهرهای آنکارا، قیصری، بورسا و عثمانیه می‌شود.
 
سزگین تانریکولو، نماینده حزب جمهوری خواه خلق در پارلمان نیز در این همایش با اشاره به میزان بالای خشونت علیه زنان در ترکیه اظهار داشت: از زمان روی کار آمدن حزب عدالت و توسعه در سال 2002 تاکنون 14960 زن کشته شده‌ و در 10 ماه اول امسال نیز 363 نفر به قتل رسیده‌اند.
 
انتهای پیام/
http://dana.ir/1436733
ارسال نظر
نظرات