شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: گرافیک
ساعت: 10:47 منتشر شده در مورخ: 1397/09/19 شناسه خبر: 1436747
اوپک روغن ریخته را نذر امامزاده کرد/فتونیوز
معافیت از کاهش تولید نفت امتیاز اوپک برای تنها ایران نبود و در شرایطی که ونزوئلا، لیبی و ایران در سال گذشته نتوانستند تولید خود را به سقف برسانند شواهد حاکی از آن است که امسال نیز نخواهند توانست سقف تولید خود را رعایت کنند.

به گزارش سرویس چندرسانه ای شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سال گذشته لیبی، ونزوئلا و نیجریه به خاطر درگیری های داخلی نتوانستند میزان نفت در نظر گرفته شده را تولید کنند و از همین رو با افزایش قیمت نفت در بازار های جهانی مواجه شدیم؛ امسال اوضاع نیجریه تا حدی بهبود پیدا کرد و از همین رو از در لیست کاهش تولید قرار گرفته است.

در حقیقت اوپک با علم به این مساله که ایران، ونزوئلا و لیبی نمی توانند تولید خود را به سقف برسانند محدودیت تولید را برای آنها برداشته است. پیش از این نیز سالهایی که عراق درگیر جنگ بود این محدودیت تولید در حالی که برای همه کشورهای عضو اوپک لحاظ می شد برای این کشور وجود نداشت.

در حقیقت معافیت ایران از کاهش سقف تولید اگرچه موضوع خوبی است اما به عنوان یک دستاورد مطرح نمی شود چرا که بر اساس قوانی اوپک کشورهایی که با تولید یا فروش نفت مواجه می شوند شامل معافیت خواهند شد.

http://dana.ir/1436747
ارسال نظر
نظرات