شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 16:07 منتشر شده در مورخ: 1397/09/24 شناسه خبر: 1438373
رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: تولید مسکن متأسفانه طی چند سال گذشته روند نزولی پیدا کرده است و این در حالی است که ما باید سالانه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی بسازیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمدرضا رضایی‌کوچی با اشاره به اینکه کشور به ۴ میلیون واحد مسکونی نیاز دارد و همین امر زمینه‌ساز عدم تعادل در بازار شده است، گفت: یکی از دلایل افزایش قیمت مسکن عدم تعادل در عرضه و تقاضای این بازار است.

 
وی افزود: زمانی که تولید مسکن وجود نداشته باشد، میزان تقاضا افزایش می‌یابد و ناهمانگی‌های بسیاری در این بازار ایجاد می‌شود، بنابراین باید با افزایش تولید نیاز این بازار را تأمین کنیم.
 
وی با بیان اینکه با کمبود ۴ میلیونی واحد مسکونی در این بازار مواجه هستیم، افزود: متأسفانه طی چند سال گذشته تولید مسکن روند نزولی پیدا کرده است و این در حالی است که ما باید سالانه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی بسازیم.
 
رضایی‌کوچی تصریح کرد: اگر سالانه یک میلیون واحد مسکونی ساخته شود، به دلیل آنکه طی چند سال گذشته تقاضای مسکن انباشته شده، واحدهای ساخته‌ شده کمبودهای سال‌های گذشته را جبران می‌کند.
 
رئیس کمیسیون عمران مجلس توضیح داد: در هر کالایی به ویژه در بخش مسکن باید نظارت قوی از سوی دولت و دستگاه‌های نظارتی انجام شود تا با افزایش تسهیلات خرید مسکن شاهد ورود دلالان و سوداگران در این بازار نباشیم.
 
وی اظهار کرد: باید نقدینگی‌های موجود در بازار را به سمت بخش مسکن هدایت کنیم، زیرا این بازار مطمئن‌ترین و امن‌ترین بخش برای سرمایه‌گذاری است.
 
رضایی‌کوچی گفت: باید تولید و تقاضا را در بازار مسکن ساماندهی کنیم و از سوی دیگر با افزایش میزان تسهیلات خرید بتوانیم سرمایه‌گذاران را برای ورود به این بازار تشویق کنیم.
http://dana.ir/1438373
ارسال نظر
نظرات