شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 10:54 منتشر شده در مورخ: 1397/09/25 شناسه خبر: 1438540
بانوی دست رنگین بیجاری:
هنر مانند قناتی است که هر بیشتر حفر شود به آب بیشتری می رسید/ اولین اثر هنریم با کمترین امکانات زیباترین اثر بود
بانوی دست رنگین بیجاری گفت: هنر مانند قناتی است که هر چه بیشتر حفر شود به آب بیشتری می رسید و بیشتر سیراب می شوید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، هنر یعنی پذیرفتن واقعیات و خلق و ثبت واقعیتهای ذهنی ، هنر زندگی کردن و دوست داشتن و اصطکاک روح با فضای اطراف.

 

جمعی از بانوان هنرمند شهرستان بیجار آثار هنری خود را در قالب نمایشگاه گروهی در محل گالری اردیبهشت حوزه هنری انقلاب اسلامی در معرض دید علاقمندان قرار داده اند.

 

با حضور در نمایشگاه با یکی از بانوان هنرمند که به  دست رنگین بیجار متخلص است به گفتگو نشسته ایم که شما را به خواندن آن دعوت می کنم.

 

لطفا در آغاز صحبت هایتان از زندگی هنری و آموزش هنری خود بگویید .چگونه وارد این عرصه شدید ؟

 

بهنوش فرجی فارغ التحصیل کارشناسی نقاشی دانشگاه الزهرا تهران هستم. فعالیت هنریم رو از سال 83 و با حضور درکلاسهای نقاشی مجتمع امیرنظام گروس شروع کردم. طی کلاسها متوجه شدم رشته ی هنر و نقاشی در دانشگاه ها تدریس میشود و با منابع کمی که در اختیار داشتم در کنکور هنر شرکت کردم و باکسب رتبه ی 172 در سال 87  وارد دانشگاه هنر الزهرا شدم.

 

 

تا کنون چه آثاری خلق کرده اید ؟

نقاشی را در سبکهای مختلف کار کردم آثار نقاشی ام بیشتر به سبک اتنزاعی ، کلاژ و نقش برجسته میباشد و بیشترین آثارم هم در زمینه سفال و سرامیکهای کاربردی و تزیئنی است.

 

بهترین اثر هنری که تا حالا دیده آید با توجه به هنر خودتان ؟

هر هنری مخاطب خاص خودش را دارد،  نمیتونم بگم بهترین اثر هنری که دیده ام چی بوده چون بنظرم در هنر مقایسه ی بهتر و بدتر نداریم و هر اثر هنری با توجه به شرایط زمان و مکان تولید میتونه مورد بحث قرار بگیرد.

 

سوژه اصلی آثار هنریان چیست و در حال حاضر مشغول به چه کاری هستید؟

بیشتر کارهایم ذهنی میباشد و براساس اتودهایی که میزنم و در حال حاضر به کار سفالگری و  هنر درمانی مشغول هستم.

 

تا کنون موفق به برگزاری چند نمایشگاه شده آید؟

سه نمایشگاه گروهی شرکت کردم و یکی از هداف هنریم شرکت در نمایشگاه های بیشتر و ارتباط با هنرمندان دیگر شهرهای کشورم است.

 

بهترین خاطره شما از دنیای هنرتان؟

وقتی ترم دوم دانشگاه بودم و استادم بوم نقاشی من رو ک فقط ته رنگ کارم رو گذاشته بودم به همکلاسی هام نشون داد و گفت نگاه کنید سوژه به رنگ زرد هست اما انگار پودر رنگ زرد به همه ی تابلو پاشیده شده..... و این جمله برای همیشه در ذهنم ماند که من با توجه به امکانات کم آموزشی در شهرم کارم از بقیه دوستان هنرستانی اصولی تر بود و این رو مدیون استادم آقای سلطانی در مجتمع امیر نظام هستم قبل از ورود به دانشگاه.

 

مشوق شما در انجام کارهای هنری چه کسانی بودند؟

خواهر بزرگم اولین و بهترین مشوق من بودن و هستند در ادامه پشتکار و تلاش همیشگی خودم.

 

 

وضعیت هنری شهرستان بیجار را چگونه ارزیابی می کنید و سخن شما با مسئولان در این راستا چیست ؟

بیجار پتانسیل های زیادی در زمینه هنر دارد و هنرمند و علاقمندان به هنر در این شهر کم نیستند و خوشبختانه نسبت به 15 سال پیش که من کار هنری رو شروع کردم  اوضاع تغییر کرده و مسولان شهر همکاری بیشتری برای فعالیت در این زمینه با علاقه مندان دارند و البته از مسئولان تقاضا دارم شرایط و امکانات لازم را برای فعالیت هنری هنرمندانی که شناخته شده نیستند و تازه شروع به کار کرده اند را فراهم نمایند.

 

به نظر خودتان هنر چه نقشی و به چه اندازه در زندگی شما تاثیر دارد ؟

هنر تمام زندگی من است و علاوه بر لذت و آرامشی ک موقع خلق آثارم میبرم از تدریس و انتقال هنر به هنرجویان هم که رسالت خودم میدانم لذت میبرم ، هنر برای من مانند کاریز(قنات) میماند که هر چی حفر میکنم و به  لحظه ی جوشش آب از عمق زمین میرسم دنیاییم سیراب میشود.

 

 

چنانچه در پایان صحبت خاصی دارید بفرمایید ؟

و در پایان برای هر انسانی ک هر روز از خواب بیدار میشود آرزو میکنم هدفی داشته باشد و با پشتکار دنبالش کند، از شما هم که به هنرمندان بهاء داده اید و به معرفی آنها می پردازید سپاسگزارم.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1438540
ارسال نظر
نظرات