شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 16:24 منتشر شده در مورخ: 1397/09/25 شناسه خبر: 1438778
معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که برنامه‌ای برای خرید هواپیما سوخو نداریم، گفت: با توجه به باطل شدن مجوز‌های اوفک، امکان ورود ۷ هواپیمای باقیمانده ATR وجود ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  شهرام آدم نژاد در نشست خبری نمایشگاه بین المللی حمل‌ونقل و صنایع وابسته، اظهار کرد: در شبکه‌ای کردن حمل‌ونقل و استفاده از شرکت‌های بزرگ مقیاس مشکلات و موانع خیلی زیادی داریم. در واقع نگاه به شرکت‌های بزرگ مقیاس مناسب نیست، اگر بخواهیم در حوزه مطلوبیت در حوزه حمل‌ونقل بهره بیشتری ببریم استفاده از چنین شرکت‌هایی است.

 
وی در ادامه با اشاره به مباحث مربوط به قیمت سوخت، تصریح کرد: واقعیت این است که در حوزه سوخت و کارت سوخت مادامی که برای قاچاق مطلوبیت دارد ناگزیریم از کارت سوخت استفاده کنیم.
 
وی افزود: در یک اقتصاد که همه چیز سرجای خودش است و قیمت‌ها واقعی است می‌توانیم بگوییم که واقعی کردن سوخت می‌تواند اجرا شود.
 
وی ادامه داد:، اما با این مسئله که در شرایط کنونی سوخت را واقعی کنیم تا مشکلات حمل‌ونقل حل شود، خیلی موافق نیستم.
 
معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی درباره تحریم ایرلاین‌ها نیز گفت: ایران کشور وسیعی است و توانایی زیادی دارد. با چند تحریم که روی آن تبلیغ روانی انجام می‌شود نمی‌توان به راحتی کشوری مانند ایران را مهار کرد. در حمل‌ونقل زمینه‌ها و راه‌هایی که از تحریم‌ها آسیب کمتری ببینیم، فراوان است. هزینه تحریم کنندگان را زیاد می‌کنیم و هزینه تصمیم را برای دشمنان را باید مورد توجه قرار دهیم.
 
آدم‌نژاد با بیان این‌که نگران تحریم نیستیم به وضوع کامیون‌داران اشاره کرد و گفت: سازمان راهداری تمام ظرفیت خود را برای حل این مشکلات متمرکز کرده است. موضوع روز ما لاستیک است که این مسئله با وزارت صمت در حال پیگیری است و امیدواریم ارز مورد نیاز برای لاستیک به زودی تامین شود.
 
وی در پاسخ به پرسش تسنیم مبنی بر این‌که آیا وزارت راه و شهرسازی با ورود هواپیمای سوخو به ناوگان هوایی موافق است و این‌که سرنوشت ۷ فروند هواپیمای‌ای تی آی باقیمانده ایران ایر چه می‌شود، گفت: وزارت راه و شهرسازی برنامه‌ای برای ورود سوخو به کشور ندارد. در خصوص هواپیما‌های‌ای تی آر نیز با توجه به ابطال مجوز‌های اوفک امکان ورود ۷ فروند هواپیمای باقیمانده به کشور وجود ندارد.
http://dana.ir/1438778
ارسال نظر
نظرات