شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 14:31 منتشر شده در مورخ: 1397/10/10 شناسه خبر: 1443851
طبق آمار رسمی؛
صنعتی ترین استان کشور ناتوان در جذب سرمایه خارجی/افت ۶۶ درصدی سرمایه گذاری خارجی!
حجم کل سرمایه‌گذاری خارجی مصوب در هیات سرمایه‌گذاری خارجی در این هفت ماه معادل 625 میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد منفی 66 درصدی مواجه شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از یزدرسا، بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی وزارت صمت، در هفت ماهه نخست سال جاری 43 طرح‌ صنعتی، معدنی و تجاری در هیات سرمایه‌گذاری خارجی به تصویب رسیده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر تعداد بیش از 13 درصد افزایش داشته است.

حجم کل سرمایه‌گذاری خارجی مصوب در هیات سرمایه‌گذاری خارجی در این هفت ماه معادل 625 میلیون دلار بوده که نسبت به یک هزار و 844 میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی صورت گرفته در مدت مشابه سال قبل با رشد منفی 66 درصدی مواجه شده است.

همچنین توزیع استانی طرح های سرمایه گذاری خارجی در این مدت نشان می دهد 43 طرح مورد نظر در 15 استان کشور توزیع شده است که در این میان استان تهران با 11 طرح بیشترین سهم را در جذب سرمایه های خارجی داشته است.

بر اساس این گزارش، سهم استان یزد نیز تنها یک طرح "تولید شمش بلیت فولاد ساده کرینی وکم آلیاژی" با حجم سرمایه گذاری 4 میلیون دلار در شهرستان خاتم توسط یک شرکت با تابعیت هندی است.

گفتنی است چندی پیش معاون اقتصادی اداره دارایی استان یزد از تایید چهار مجوز سرمایه گذاری خارجی در استان خبر داد بود و اعلام کرده بود بهار سال جاری، یکی از بهترین دوره های استان از نظر تعداد طرح های مصوب سرمایه گذاری خارجی بوده است.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1443851
ارسال نظر
نظرات
ناشناس
1397/10/10 - 21:47
پاسخ
وقتی تحریم است ،مشکلات هم پشت سرش هست!
rateup 0
ratedown 0