شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 16:11 منتشر شده در مورخ: 1397/10/18 شناسه خبر: 1446498
آیت الله مکارم شیرازی گفت: افراد نفوذی با اختلاس‌ها و سوء استفاده‌ها یک تشکیلات را بدنام می‌کنند؛ متاسفانه در کشور ما در این خصوص مراقبت لازم نمی‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آیت الله مکارم شیرازی در دیدار فرمانده و مسؤولان قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) باتاکیدبر این که اگر اقتصاد درست نشود مسائل سیاسی، اجتماعی، اخلاقی و فرهنگی تحت الشعاع قرار می‌گیرد، ابراز داشت: این اصل را باید همه بپذیریم و اولویت را به اصلاح مسائل اقتصادی بدهیم؛ در عین حال که بایستی همه بخش‌ها را زیر نظر بگیریم.

 
این مرجع تقلید تکیه به توانمندی‌های داخلی را ضامن حفظ اقتدار کشور دانست و گفت: به هر میزان به داخل و توانمندی‌های خودمان متکی باشیم به نفع ما است، اگر متکی به خارج باشیم دچار مشکل می‌شویم. خارجی‌ها اگر ببیند منافع شان در خطر است ما را تنها می‌گذارند و رها می‌کنند و می‌روند.
 
آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر صدور خدمات به کشور‌های دیگر گفت: ما باید به جایی برسیم که دیگران را متکی به خود کنیم.
 
وی در ادامه با تاکید بر لزوم توجه به بخش خصوصی و میدان دادن به این بخش در اجرای پروژه ها، گفت: تجربه نشان داده است که اگر بخش‌های خصوصی مسیر صحیح را طی کنند بهتر می‌توانند خدمت کنند و فایده برسانند؛ البته در بخش‌های خصوصی افراد خاص نمی‌توانند بیایند وارد میدان شوند؛ لذا باید شرکت ها، تعاونی‌ها و واحد‌ها را وارد میدان کرد. تکیه بر بخش خصوصی بهانه بهانه جویان را درباره‌ی قرارگاه بی اثر می‌سازد.
 
آیت الله مکارم با تاکید بر این که در کنار مسائل اقتصادی، مسائل فرهنگ اسلامی باید کاملا رعایت شود، گفت: در کنار پروژه‌های اقتصادی و عمرانی باید به جنبه‌های فرهنگی و دینی نیز توجه شود؛ غفلت از این مساله مهم آسیب آفرین است.
 
وی با اشاره به وجود نقاط محروم در کشور به لحاظ اقتصادی و فرهنگی، بر لزوم توجه ویژه به این مناطق تاکید کردند.
 
آیت الله مکارم اضافه کرد: عده‌ای می‌خواهند مردم را مایوس کنند ما باید در مقابل در جامعه به صورت صحیح امیدآفرینی کنیم، اگر تخم یاس پاشیدند و مردم را مایوس کردند زحمات و فعالیت‌های ما به جایی نخواهد رسید.
 
وی یادآورشد: البته الان مردم در فشار هستند لکن باید با تبیین درست خدمات، فعالیت‌ها و دستاورد‌ها کاری کرد که مردم امیدوار باشند.
 
آیت الله مکارم در بخش پایانی این دیدار مراقبت نسبت به نفوذی‌ها در بخش‌های مختلف جامعه و دستگاه‌ها را یک اصل مهم عنوان کرد و گفت: افراد نفوذی با اختلاس‌ها و سوء استفاده‌ها یک تشکیلات را بدنام می‌کنند؛ متاسفانه در کشور ما در این خصوص مراقبت لازم نمی‌شود.
 
آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به مشکل مؤسسات مالی و اعتباری، عدم مراقبت و نظارت کامل در این خصوص را مورد اشاره قرار دادند و گفت: متاسفانه در این خصوص مراقبت لازم انجام نشد و بعد که سرمایه‌های مردمی را هدر دادند تازه به فکر چاره افتادند؛ امیدواریم در آینده این کار‌ها تکرار نشود.
منبع: مهر
 
http://dana.ir/1446498
ارسال نظر
نظرات