شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 15:51 منتشر شده در مورخ: 1397/10/18 شناسه خبر: 1446740
دادستان عمومی و انقلاب البرز:
نگرانی قوه‌ قضائیه از افزایش مسائل غیر‌اخلاقی فضای‌ مجازی/ دولت کنترل بیشتری روی محتواهای‌ مجرمانه داشته‌باشد
دادستان عمومی و انقلاب البرز گفت: قوه قضائیه در امور فضای مجازی از دولت انتظار دارد کنترل بیشتری روی محتواهای مجرمانه و اقدامات این چنینی در شبکه های اجتماعی داشته باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ طی روزهای اخیر انتشار تصاویر کتک خوردن یک دختر جوان در سیرجان در شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام دست به دست شد، در این فیلم دختری دیده می ‌شود که در منطقه ‌ای خارج از شهر توسط یک پسر جوان کتک می‌خورد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز درباره برخورد با جرائم فضای مجازی به ویژه اینستاگرامی به خبرنگار تیتریک، گفت: قوه قضائیه در امور فضای مجازی از دولت انتظار دارد کنترل بیشتری روی محتواهای مجرمانه و اقدامات این چنینی در شبکه های اجتماعی داشته باشد.

حاجی رضا شاکرمی افزود: پیام رسانی هایی از جمله تلگرام و اینستاگرام که هیچگونه کنترلی روی آنها نیست، هر مطلبی در آنها انتشار می یابد. سرورهای آنها در خارج از کشور است و دسترسی به آنها نداریم، اینها می توانند فضای عمومی و فرهنگ ما را دچار بحران و غرب زدگی کنند لذا واقعا قوه قضائیه روی این موضوع نگران است.

وی اظهار داشت: کلاهبرداری هایی که در فضای مجازی انجام می شود و مسائل غیر اخلاقی که هر روز رو به افزایش است ما را به عنوان دستگاه قضایی نگران کرده است و انتظار داریم دولت به صورت جدی به این مسئله ورود کند.

دادستان کرج تصریح کرد: البته دولت به موضوع مذکور ورود کرده است و از آنها تشکر می کنیم اما انتظار ما انجام اقدامات جدی تر و کنترل بیشتری است که باید در فضای مجازی صورت گیرد.

وی در توصیه به خانواده ها گفت: فضای مجازی انکارناپذیر است و نمی توانیم بگوییم نباشد اما باید به گونه ای آن را تعدیل کرد که از آن استفاده صحیح داشت.

شاکرمی افزود: خانواده ها باید آموزش های لازم را به فرزندان و جوانان خود بدهند تا از فضای مجازی به درستی استفاده شود.

وی گفت: پلیس فتا و سایر دستگاه هایی که روی فضای مجازی نظارت دارند باید اقدامات خود را دو چندان کنند و کسانی که با جان و مال و ناموس مردم بازی می کنند را سریعا شناسایی کرده و به دستگاه قضایی معرفی کنند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز در خاتمه خاطرنشان داشت: بیشترین نقش را در فضای مجازی به خانواده ها خواهیم داد، همچنین صدا و سیما و دستگاه های اطلاع رسان باید خطراتی که در فضای مجازی برای خانواده ها ایجاد می شود را آموزش دهند.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1446740
ارسال نظر
نظرات