شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 15:51 منتشر شده در مورخ: 1397/10/18 شناسه خبر: 1446765
دبیر اجرایی نهمین جشنواره مردمی فیلم عمار :
حرکت جشنواره عمار در خط مقدم چالش‌های جامعه/ پیوند مردم سراسر کشور با سینما مهمترین دستاور ۹ دوره جشنواره
رسول منفرد بیان کرد: جشنواره عمار توانسته در ۹ سال مخاطبانی را به سینمای ایران اضافه کند که تاکنون مخاطب سینمای ایران نبودند و جغرافیایی را پوشش دهد و موضوعاتی را در سینما مطرح کند که خیلی در سینمای کشور انعکاس نمی یافت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رسول منفرد دبیر اجرایی نهمین جشنواره مردمی فیلم عمار در گفتگو با خبرنگار "تیتریک"، گفت:  تفاوت این جشنواره هم در مضامین و هم در ساختار نمود می‌یابد. این جشنواره از نظر موضوعی مردمی است. به این معنا که باید مساله مردم باشد و مردم با آن ارتباط برقرار کنند.

وی افزود:این جشنواره در خط مقدم چالش‌های جامعه حرکت می‌کند. اگر مساله داعش و گروه‌های تکفیری در اولویت است و یا سایر جشنواره‌ها از فرصت‌های الگوبخش و موفق در جشنواره‌های دیگر استقبال نمی‌کنند، این موراد باید در این جشنواره مورد تاکید باشند.

منفرد  ادامه داد: جشنواره عمار از اولین دوره تاکنون دست روی اکران مردمی، تولید آثار فاخر و ارزشی، توزیع آثار بین مردم گذاشته است در حالی که در سینمای کشور توزیع عادلانه فیلم صورت نمی گیرد و دسترسی برای همه مردم در همه جغرافیای ایران به اندازه کافی وجود ندارد .

دبیر کشوری جشنواره عمار با بیان اینکه مخاطب به راحتی می تواند فیلم را متناسب با ذائقه و نیاز خانواده انتخاب کند بیان کرد: این مهم در سینمای کشور به اندک یافت می شود و کارگردان موضوع را به مخاطب القا می کند.

منفرد تاکید کرد:جایگاه جشنواره عمار از یک طرف معطوف به نیازهای جامعه ایرانی است و از آن طرف نگاه به خلاء هایی داریم که در ساختار جشنواره های دیگر، جایگاهی برای آن وجود ندارد.

 

جشنواره عمار در خط مقدم چالش‌های جامعه حرکت می‌کند/ پیوند مردم سراسر کشور با سینما مهمترین دستاور 9 دوره جشنواره/ آثار فاخری برای ژانر نوجوان در جشنواره تولید شده است///خبر تولیدی///

دبیر جشنوار با اشاره به اینکه اتفاق های خوبی در نهمین  دوره جشنواره رخ داده است گفت: جشنواره به لحاظ کمی و کیفی رشد داشته است و در بخش داستانی شاهد آثار بسیار خوبی برای ژانر نوجوان بودیم چیزی که در سینمای کشور محتوایی برای ژانر نوجوان به اندک می توان یافت و در بخش شعار سال و کالای داخلی آثار بسیار خوبی به دبیرخانه جشنواره رسید.

منفرد مهمترین دستاورد 9 دوره جشنواره عمار را پیوند مردم سراسر کشور با سینما دانست و بیان کرد: جشنواره عمار توانسته در 9 سال مخاطبانی را به سینمای ایران اضافه کند که تاکنون مخاطب سینمای ایران نبودند و جغرافیایی را پوشش دهد و موضوعاتی را در سینما مطرح کند که خیلی در سینمای کشور انعکاس نمی یافت.

وی در پایان گفت: اگر کسی بخواهد فیلم های جشنواره عمار را در هر نقطه ای و در هر مکانی در کشور اکران کند می تواند عبارت "ثبت نام" را به  سامانه پیامکی 30004550 ارسال کند و از این طریق راهنمایی به دریافت فیلم های جشنواره خواهد شد.
 

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1446765
ارسال نظر
نظرات