شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 16:17 منتشر شده در مورخ: 1397/10/18 شناسه خبر: 1446860
نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس مطرح کرد؛
بی‌تعهدی مجریان عاملی در ولنگاری فضای مجازی/ وظیفه دولت نظارت و برخورد با برهم‌زنندگان امنیت روانی جامعه است
نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه زمانی‌که مجریان تعهدی نسبت به موضوع احساس نمی‌کنند یا در یک بروکراسی اداری قرار می‌گیرند مطمئنا شاهد ولنگاری فضای مجازی هستیم که آسیب آن به فضای جامعه، خانواده‌ها و افراد می‌رسد و نمی‌توانیم از این فضا استفاده مطلوب کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فرهاد فلاحتی نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خاورستان، در خصوص ولنگاری در فضای مجازی اظهار کرد: وظیفه دولت در خصوص فضای مجازی و مقابله با ولنگاری، نظارت است.

 

وی افزود: دولت علاوه بر نظارت، وظیفه بررسی محتواها و برخورد با افرادی که مخل امنیت روانی و فضای جامعه هستند را دارد.

 

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی در خصوص بی‌توجهی دولت نسبت به ولنگاری در فضای مجازی بیان کرد: شاید دلیل این باشد که هنوز اهمیت موضوع برای مدیرانی که وظیفه نظارت بر فضای مجازی را دارند روشن نشده و خطرات احتمالی بی‌توجهی به این فضا را عده‌ای درک نکرده باشند.

 

فلاحتی گفت: سازمان تنظیم مقررات رادیویی، پلیس فتا، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، شورای عالی فضای مجازی و چندین کارگروه و تشکل قانونی و توانمند در کشور هست که قانون وظیفه آن‌ها را نظارت، تولید محتوا و توجه به سالم‌سازی فضای مجازی قرار داده است.

 

وی افزود: اما متأسفانه زمانی‌که مجریان تعهدی نسبت به موضوع احساس نمی‌کنند یا در یک بروکراسی اداری قرار می‌گیرند مطمئنا شاهد ولنگاری فضای مجازی هستیم که آسیب آن به فضای جامعه، خانواده‌ها و افراد می‌رسد و نمی‌توانیم از این فضا استفاده مطلوب کنیم.

 

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: معمولا زحمات و رنج‌هایی که فضای مجازی بر جامعه تحمیل می‌کند بیش از فضای مفید آن است.

 

فلاحتی بیان کرد: در دنیا بسیاری از کشورهای مسلمان و حتی غیرمسلمان با رعایت مقرراتی که در خصوص فضای مجازی دارند، بسیار مطلوب از این فضا استفاده می‌کنند و آن جامعه نیز با نشاط و پرتکاپو بوده و از همه امکانات این فضا نیز استفاده می‌شود.

 

وی با بیان این‌که ما نیز قطعا می‌توانیم این کار را انجام دهیم تصریح کرد: بحث ما اصلا سانسور محتوا نیست بلکه برخورد با مخلان بهداشت روانی افراد جامعه و توجه به مسائل مربوط این حوزه است.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1446860
ارسال نظر
نظرات
ناشناس
1397/10/19 - 12:12
پاسخ
این مجریان چه وقت تعهد داشتن که الان داشته باشن؟
rateup 1
ratedown 0
ناشناس
1397/10/19 - 12:13
پاسخ
شما نماینده های مردم باید به دولت در خصوص ولنگاری های فضای مجازی تذکر بدین و گرنه دولت اصلاح طلب حسن روحانی یا خوابه یا نمی خواد کار کنه
rateup 1
ratedown 0
ناشناس
1397/10/19 - 12:14
پاسخ
این دولت که انگار دوست داره فضای مجازی رها شده باشه
rateup 1
ratedown 0
ناشناس
1397/10/19 - 12:14
پاسخ
آفرین به نماینده انقلابی و متعهد و متخصص
rateup 1
ratedown 0
ناشناس
1397/10/19 - 12:14
پاسخ
خدا خیرتون بده لطفا پیگیری کنین
rateup 1
ratedown 0
ناشناس
1397/10/19 - 12:14
پاسخ
خدا لعنت کنه اونایی که دنبال ولنگاری در فضای مجازی هستن
rateup 1
ratedown 0