شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استانها
ساعت: 19:33 منتشر شده در مورخ: 1397/10/18 شناسه خبر: 1447005
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل گفت: پرداخت زکات در اردبیل نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته از افزایش ۳۲ درصدی برخوردار شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مهر، حسین دشتی ظهر سه‌شنبه در تشریح میزان پرداخت زکات در استان اردبیل در گفتگو با خبرنگاران تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون ۴۳ میلیارد ریال زکات پرداخت شده که برای حمایت از نیازمندان و مددجویان کمیته امداد در محل‌های مورد نظر صرف گردیده است.

 
وی افزود: اولویت هزینه کرد زکات در امور مرتبط با فقرا و نیازمندان بوده تا در راستای برطرف سازی مشکلات اساسی خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد اقدام شود.
 
 مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل یادآور شد: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از پنج هزار خانوار از طریق زکات پرداختی مورد رسیدگی قرار گرفته و با توجه به نیازسنجی‌های انجام شده مبالغ مورد نظر در اختیار سرپرستان خانواده‌ها قرار گرفته است.
 
دشتی ادامه داد: بیش از دو هزار و ۷۰۰ مددجوی اردبیلی با دریافت کمک‌های مادی از طریق زکات نیازهای خود را برطرف می‌کنند و برای توجه به نیازهای مددجویان ترویج هر چه مناسب فرهنگ زکات در جامعه مورد تاکید بوده و در این راستا به فرهنگسازی مطلوب رسانه‌ها نیازمندیم.
 
به گفته وی برای مددجویانی که به خدمات درمانی نیاز دارند تا کنون بیش از سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال هزینه شده و برای ۱۹ نوعروس تحت حمایت نیز کمک هزینه‌های تامین جهیزیه فراهم گردیده است.
 
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل اضافه کرد: در مدت اخیر یک زندانی جرائم غیرعمد نیز با بهره‌گیری از مبالغ زکات پرداختی کمیته امداد استان اردبیل آزاد شده و ۱۱ میلیارد و ۷۸۰ میلیون ریال نیز برای پروژه‌های عام المنفعه هزینه شده است.
 
انتهای پیام/
http://dana.ir/1447005
ارسال نظر
نظرات